Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Boyutu

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@AhmetUgur)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mail Hesaplarımız Sunucuda 600 GB civari bir boyuta ulaştı.

Bu yüksek boyuttan kurtulmak için neler yapabiliriz.??

Gönderildi : 28/06/2018 14:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Arşivleme uygulaması satın alarak arşivleyerek farklı bir alanda tutabilirsiniz. Tek bir DB üzerinde bu boyutta ise zaten size sıkıntılar çıkaracaktır özellikle bakım esnasında günlerinizi alır.

Gönderildi : 28/06/2018 16:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Mailboxların toplam boyutu 600 Gb mı? Loglar dahil boyut mu bu?

En mantıklısı kullanıcılardan belli bir zaman öncesinin ve boyutu büyük olan gereksiz maillerin silinmesinin istenmesi.

Ayrıca gönderilmiş öğelerdede durum aynı şekilde.

Mail silinmedikçe bu günden güne büyümeye devam edecek.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/06/2018 16:30

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange'in böyle bir yeteneği hali hazırda yokmu? yoksa hangi programları önerirsiniz?

Gönderildi : 28/06/2018 18:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hangi yetenek? Sizde mail var silmedikçe alan ufalmaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/06/2018 19:24

(@AhmetUgur)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arşivleme yeteneği

Gönderildi : 28/06/2018 21:15

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Arşivleme yeteneği

Exchange kendi mail arşivleme yeteneği de bulunmaktadır. Ancak bunun için Exchange Server için lisans, arşivlenecek kullanıcılar için lisans ve ayrıca kullanıcılar arşivlerini görmek istiyorlar ise ofis lisanslarının Pro Plus olması gerekiyor.

Gönderildi : 29/06/2018 15:47

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

MailStore önerebilirim  oldukça  başarılı ve  rakiplerini  göre  fiyat  konusunda  oldukça  avantajlı.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 29/06/2018 19:52

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

gfi archiver veya mail store, arşivleme konusunda başarılı, incelemenizi öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2018 19:58

Paylaş: