Forum

Exchanse Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchanse Server 2013-DB Silemiyorum

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
658 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange Server 2013 kullanıyoruz ve DAG yapısı yok.

Daha önce oluşturduğumuz bir DB' yi silemiyorum. PS ile mailbox var mı diye baktığımda bir mail box görünüyor. 

ancak bu mail box' ı zaten daha önce ECP' den silmiştim. Şu anda böyle bir mail box yok.

Ancak silme işlemi "içinde mail box olduğuna dair" klasik hata mesajı veriyor.

Hata mesajını paylaşıyorum.

Farklı bir yöntem var mıdır bu DB' yi silmek için?

Teşekkürler

hata
This mailbox database contains one or more mailboxes, mailbox plans, archive mailboxes, public folder mailboxes or arbitration mailboxes, Audit mailboxes. To get a list of all mailboxes in this database, run the command Get-Mailbox -Database <Database ID>. To get a list of all mailbox plans in this database, run the command Get-MailboxPlan. To get a list of archive mailboxes in this database, run the command Get-Mailbox -Database <Database ID> -Archive. To get a list of all public folder mailboxes in this database, run the command Get-Mailbox -Database <Database ID> -PublicFolder. To get a list of all arbitration mailboxes in this database, run the command Get-Mailbox -Database <Database ID> -Arbitration. To get a list of all Audit mailboxes in this database, run the command Get-Mailbox -Database <Database ID> -AuditLog. To disable a non-arbitration mailbox so that you can delete the mailbox database, run the command Disable-Mailbox <Mailbox ID>. To disable an archive mailbox so you can delete the mailbox database, run the command Disable-Mailbox <Mailbox ID> -Archive. To disable a public folder mailbox so that you can delete the mailbox database, run the command Disable-Mailbox <Mailbox ID> -PublicFolder. To disable a Audit mailbox so that you can delete the mailbox database, run the command Get-Mailbox -AuditLog | Disable-Mailbox. Arbitration mailboxes should be moved to another server; to do this, run the command New-MoveRequest <parameters>. If this is the last server in the organization, run the command Disable-Mailbox <Mailbox ID> -Arbitration -DisableLastArbitrationMailboxAllowed to disable the arbitration mailbox. Mailbox plans should be moved to another server; to do this, run the command Set-MailboxPlan <MailboxPlan ID> -Database <Database ID>.

Gönderildi : 25/09/2017 19:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, aynı konuda bir soruyu yakın zamanda cevaplamıştım, o arkadaş da yok dedi ama aynı uyarıdaki gibi tek tek auditlog, archive vb parametreleri deneyin mutlaka bir tane kullanıcı, arşiv, log veya sistem posta kutusu olduğunu göreceksiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2017 23:46

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

PS' den DB nin detaylarını listelediğimde bir mailbox görünüyor ama ECP' de de yok böyle bir kullanıcı, AD' de de yoktu.

sadece PS ile sorgulayınca geliyordu.

dün ticket' ı açtıktan sonr abaya uğraştım ve aşağıdaki komutu çalıştırdıktan sonra silmeyi başarabildim. 

Teşekkür ederim.

Get-Mailbox -Database "SilmeİstediğimDB" -Arbitration | New-MoveRequest -TargetDatabase "YeniDB"

Merhaba, aynı konuda bir soruyu yakın zamanda cevaplamıştım, o arkadaş da yok dedi ama aynı uyarıdaki gibi tek tek auditlog, archive vb parametreleri deneyin mutlaka bir tane kullanıcı, arşiv, log veya sistem posta kutusu olduğunu göreceksiniz.

Gönderildi : 26/09/2017 11:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet demiştim mutlaka bir mailbox kalmıştır diye, çünkü çok fazla taşıma projesi yapıyoruz çok iyi bildiğimiz bir konu.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2017 19:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

https://www.hakanuzuner.com/this-mailbox-database-contains-one-or-more-mailboxes-mailbox-plans-archive-mailboxes-public-folder-mailboxes-or-arbitration-mailboxes/

Gönderildi : 24/12/2022 18:45

Paylaş: