Forum

Exchange Mail Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail Server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ,Öncelikle bu site için yapılan çalışmaları tebrik etmek isterim bu gibi sitelere oldukça ihitiyaç var.

Benim sorum şu ben 3 adet server kurdum bunların üzerinde w2003 enterprise edition windows server yüklü 1. server üzerinde isa2006 yüklü 2.server exchange server olarak atadım aynı zamanda ADC,DNS olarak atadım 3.server ise file server olarak kullanmayı düşünüyorum.Sizden ricam 8 adet ISP den aldığım statik ip var bunlardan bir tanesini mail server için düşünüyorum isa üzerinde ve exchange server üzerinde nasıl düzenlemeler yapabilirim  bağlantılar ve izleyeceğim yol hakkında bilgi verirseniz sevinirim gerçi dokümanları takip ediyorum ama pratik olarak bu konuda fazla uygulama yapmış değilim

ilginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 23/02/2008 11:30

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle olayın mantıgı anlatalım ama isp nin sana verdigi 8 lik blokdan kullanabilecegin ip sayısı 6 dir...

Şöyle düşün bu altı ip yi externalda kullacaksın ve hepsini isa nin dış bacagına vereceksin exchange in belli birini kullanmasını istiyorsan exchange nin dışarı çıkışında o ip ile natlaman ve geri dönüşte localde ki iplere dönmesini saglaman gerekli ....

Güzel ve uzun bir konu bir iki gun beklersen makaleleri gelir.... 

Gönderildi : 23/02/2008 12:18

Paylaş: