Forum

Exchange 2016 bulun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2016 bulunan yapıda Outlook içindeki mail içeriklerinin kaybolması hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@enginhalis)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Mevcut yapıda Exchange 2016 içinde birden fazla mail domainleri bulunmaktadır. Dış dünyadan gelen mailler bir smarthost yapısından geçerek mailboxlara dagıtılmaktadır. içerden dış dünyaya direk exchange server göndermektedir. yakın zamanda bir kaç kullanıcıda iç yada dış ortama mail gönderirken yanıtla yada ilet seceneği kullanıldıgında mail karşı tarafa düştükten sonra sadece en son yazılan mail görünmektedir yani mailin içindeki önceki yazısmalar görünmemektedir. işin ilginc tarafı bu sorun bazen kendi kendine düzelir gibi olmakta ama bir süre sonra yine tekrarlamaktadır. ben kendi dış mailimden bu sorunu yasıyan kişilere yanıtla yada ilet diyerek mail attıgımda karsı taraf benim attıgım mailde sadece en son yazdıgım alanı görmekte altındaki yazısmaları görememektedir. böyle bir durumla daha önce karşılaştınız mı?

-owa üzeridede test edildi. durum aynı

-kullanıcının mailboxı baska bir database tasındı. durum aynı

-outlook profili yeniden olusturuldu. durum aynı

-outlook içindeki mail iletirken eski iletileri gönderme seceneği pasiftir.

-kullanıcı hesabı exchange üzerinde henuz silinip tekrar olusturulmadı bunu en son çare olarak bekletiyorum.

Gönderildi : 23/02/2017 16:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Transport seviyesinde çalışan bir eklenti var ise örneğin imza yazılımı ve benzeri bunu disable ederek deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2017 02:16

Paylaş: