Forum

Spam mailler hakkın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam mailler hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@MahirSUMER)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

kendi domainimizden sürekli spam mailleri almaltayız. fake mail programlarıyla yaptıgım testte from : [email protected]  yazıp kendi mail adresime gönderdigim zaman mail bana ulaşıyor. defg.com altında bir mail sunucu olmadıgı için benim mail sunucumun bu maili içeri almaması gerekmiyormu?

bu sorunumu nasıl çözebilirim .bilgisi olan arkadaşların yarımdımlarını rica ediyorum.

yapımızda exchange 2013  bulunmakta SpamBlocker olarak Watchguard kullanmaktayız.

teşekkürler

mahir sümer

Gönderildi : 30/03/2016 20:53

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba,

Hub Transport'taki anti spam ayarlarınızı kontrol ettiniz mi? 

Gönderildi : 31/03/2016 01:34

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

WG anti spam ayarlarından inbound yönünde kendi domain.com dan gelen mailleri direk sil şeklinde bir kural yaılamıyor mu ?

Gönderildi : 31/03/2016 10:56

(@MahirSUMER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kadir Bey ,

Exchange 2013 te kullanıcı arayüzü olmadıgı için sanırım antispam ayarları power shell üzerinden dogru yapamadım. elinizde bununla ilgili detayli dokuman varmı acaba. örnegin konfgürasyondan sonra antispam servisinin blockladıgı maillerini hangi komut ile görebilirim yada whiteliste-blacklist nasıl domain eklerim.?

yorumunuz için teşekkür ederim

iyi çalışmalar

Gönderildi : 31/03/2016 13:12

(@MahirSUMER)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Eser Bey,

Wg de proxy action tab ında böyle bir ayar var domain.com dan gelen mailleri deny et yapıyorum https://emkei.cz/  bu siteden fake mail atıyorum yinede geciyor mail.

yorumunuz için teşekkürler

Gönderildi : 31/03/2016 14:17

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Gerçekten işi antispam olan bir ürünü kullanmak daha dogru olabilir. Genelde Ent antivirus yazılımlarının içerisinde antispam gw leri direk ücretsiz verirler elinizde kullanabileceginiz bir lisans varmı ?

Gönderildi : 04/04/2016 11:31

Paylaş: