Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2013 outlook profil sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
650 Görüntüleme
(@volkanyasar)
Gönderiler: 107
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba forumda araştırdım ama bi çözüm bulamadım sistemde server 2012 ve exchange server 2013 yüklü kullanıcılar owa üzerinden mail alıp gönderebiliyorum sorun mac osx office outlook üzerinden exchange tanımlarını yapıncada mail alıp göndermede bağlantıda sorun yok 

sorunum şu windows ortamından microsoft outlook 2013 ile exchange hesabı için ayarları yaptıktından sonra kullanıcı adı ve şifre soruyor yazıyorum 

outlook programını açtığımda şu hatayı alıyorum (.ost) eşitleyebilmek için geçerli profilinizi exchange bağlanmalasınız hatasını alıyorum 

ayarlar kısmında bağlantı üzerinde http yi kullanarak exchange bağlan exchange proxy ayarlı aktif yaptğımda bağlanıyor fakat burdada mail göndermek istediğimde gönder bastıktan sonra 1 dk bekletiyor nasıl bir sorun dur anlmadım çözemedim 

biraz karışık oldu ama anlatmaya çalıştım 

Gönderildi : 08/02/2016 15:52

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

konu ile ilgisi bilgisi olan bi arkadaş varmı acaba 5 saattir uğraştım çözemedim en sonunda bıraktım kafayı yicem yoksa.....

Gönderildi : 08/02/2016 20:12

(@huseyincetin)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Outlook profilini sil ve yeniden oluştur

Gönderildi : 08/02/2016 20:34

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

denedim onu faklı 2 tane bilgisayarda denedim sonuç aynı değişen bi şey olmadı

Gönderildi : 08/02/2016 20:38

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunum çözüldü outlook üzerinden exchange tanımlarını yaptığım zaman sorun kalmadı

fakat bu exchange server 2010 daki gibi mail adresi ad denetle dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre yazıp outlokk açınca profil hatası veriyor.exchange server 2013 bunu yapamadım.

Gönderildi : 09/02/2016 01:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Outlook tarafında rpc ayarlarınız tammı?

Gönderildi : 22/02/2016 22:40

Paylaş: