Forum

Exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange server 2016 Outlook Sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,728 Görüntüleme
(@fatihtokgoz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Telefonlara mail kurulumunu gerçekleştirdim outlook kurulumunda çıkan bir sorun var serverı buluyor sorunsuz isim çözümleyebiliyor fakat outlook u açmak istediğimde profil sorunu çıkarıyor  profili sildim tekrardan yeni bir profil ile denedim hesabı kaldırmadan hiç bir şekilde outlook açamıyor. 

(.ost eşitleyebilmek için geçerli profiliniz ile microsoft exchange'e bağlanmalısınız.) Hatanın sonu bu yönde sunucum başka bir lokasyonda exchange olarak kurmak istiyorum. yardımlarınız için

Teşekkürler 

Gönderildi : 08/10/2015 15:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Cache değil de online mode bağlanmayı dener misiniz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/10/2015 12:55

(@fatihtokgoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey Tşk ederim dns kayıtlarımla ilgili sorun olduğunu tespit ettim şuan sistemim sorunsuz çalışıyor.

(Pop3 ayarlarımda sorun yaşıyorum "sunucum kimlik dogrulaması gerektiyor" işaretlenmediği zaman posta kurulumunu tamamlıyor fakat sadece local userlara mail gönderebiliyorum dış bir adrese göndermek istediğimde 

'550 5.7.54 SMTP; Unable to relay recipient in non-accepted domain'

hatası alıyorum 

işaretli oldu zaman ise Sınama e-posta iletisi gönderin:   Sunucu yanıtı: 550 5.7.60 SMTP; Client does not

uyarısı alıyorum tüm ayarlarımı kontrol ettim pop3 ayarları recive connector ayarlarımı hepsinin olması gerekiği gibi karşılaştırma yaparak denedim sonuç değişmedi. 

Gönderildi : 27/10/2015 13:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

1. PopProxy hangi isteyenin devre dışı bırakıldı belirlemek için aşağıdaki komutu kullanın:
    Get-ServerComponentState-kimlik <SunucuAdı>-Bileşen PopProxy). LocalStates

Aşağıdaki örnekte, HealthAPI , PopProxy durumunu için değişen istek olarak görüntülenir.

2. PopProxy etkin hale getirmek için aşağıdaki komutu kullanın:
    Set-ServerComponentState-kimlik <SunucuAdı>-Bileşen PopProxy-Active - durumu isteyicinin HealthAPI

Örneğin:

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/10/2015 00:53

(@fatihtokgoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Deniyorum Hemen Teşekkürler 

Gönderildi : 31/10/2015 04:06

(@fatihtokgoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

'550 5.7.54 SMTP; Unable to relay recipient in non-accepted domain'

Merhaba Sorunum relay ayarları ile ilgili olduğunu düşünüyorum 

http://exchangeserverpro.com/exchange-2016-smtp-relay-connector/  burada nasıl yapılacaığı ile ilgili anlatım var test ederken bir kez sorunsuz bir şekilde telnet üzerinden gönderimi sagladım fakat suandada aynı sorun devam edıyor yenı recive con. eklememe rağmen sorun çözülmedi kimlik doğrulaması yapamadığı için veriyor hatayı  biraz ara vermiştim konuya şimdi tekrar bakıyorum atladığım bir yer varsanırım  link deki bilgi belki başkalarına yardımcı olabilir. 

Gönderildi : 19/11/2015 17:22

(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

outlook 2016 exchange rpc olarak bağlamak istiyorsanız mutlaka autodiscover özelliğini ayarlamanız gerekiyor bizimde bir kullanıcımız outlook 2016'ya geçti bu şekilde sorunu çözdük. Ayrıca smtp için aşağıdaki ayarları kontrol etmenizi öneririm posta akışı (mail flow) > alma bağlayıcıarı (receive connector) > client front end server buradan resimdeki ayarları yapmanızı öneririm iyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/11/2015 15:10

Paylaş: