Forum

Exchange Backup sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Backup sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Symantech Backup Exec ile backup alınırken aşağıdaki gibi log çıktısı alıyorum. İşlemlerin sonuna doğru hata veriyor. Bunu bir türlü aşamadım. Birde Windows Server Backup ile aldığım backup da VSS full Backup işaretleme me rağmen logları silmiyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. İlgil log aşağıdaki gibidir.

Job ended: Saturday, March 7, 2015 at 1:04:34 PM
Completed status: Failed
Final error: 0xe000032d - The consistency check of the snapshot for the Microsoft Exchange transaction log has failed. You should check for possible data corruption in the transaction log that is online.
Final error category: Resource Errors

For additional information regarding this error refer to link V-79-57344-813

Gönderildi : 09/03/2015 11:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

circular logging enable edin ve bir süre öyle çalıştırın. loglar temizlensin. daha sonra circular logging kapatıp tekrar backup almayı deneyin.

Gönderildi : 11/03/2015 12:08

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin hocam,

Cevabın için teşekkür ederim . Dün akşam biraz araştırma yaptım ve aşağıki işlemleri adım adım yaptım. Sorunsuz Backup aldı.

1. Circular logging enable ettim.

2.Exchange db dismount ettim.

3. Dismount edilen dbyi tekrar mount ettim. Loglar temizlendi.

4. Circular logging disable ettim.

5.Microsoft Exchange Search Indexer servisi stop ettim.

6. CatalogData klasörünü sildim.

7. Microsoft Exchange Search Indexer servisi start ettim. CatalogData klasörü yeniden oluştu.

Bu işlemlerden sonra Microsoft Server Backup uygulaması ile backup aldım. Sorunsuz işlem gerçekleşti. Şimdi ise Symantec Backup exec ile yedek alıyorum. Yedekleme işlemi bitti. Verfy işleminin bitmesini bekliyorum. İşlem bittikten sonra olumlu veyta olumsuz diye bilgi veririm.

Gönderildi : 11/03/2015 14:21

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sonuç başarılı olmuştur.

Mümin hocam ilgilendiğin için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 11/03/2015 16:46

Paylaş: