Forum

Microsoft Exchance ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Exchance Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ofiste Small Business Server 2011 kurulu, burada Exchange Kullanıyoruz.

Pop3 Connectör ile ISP'deki mailleri çekiyoruz.

Yeniden Windows Server 2008 R2 kurup üzerine Exchange 2010 kurmak istiyorum.

mail.xxx.com adresini ofisteki sabit dış IP'me DNS kaydı yapıcam, ayrıca reverse DNS kaydı da yapıcam.

Sonrasında exchangeden dışarıya ve dışarıdan exchange hangi portları açmam gerek.

Birde dışarıda bir sunucum var farklı bir noktada, burada kurulu programlar var ve bilgilendirilmek için [email protected] gibi bir mail adresi açsam,

Dışarıdaki sunucu Exchange bağlanıp onun mail atmasına izin verir mi? Şuan SBS2011'de öyle bir problem yaşıyorum.

Kısacası düzgün bir exchange kurmak için neler yapmam gerek?

Makale veya video işime çok yarar Türkçe olmak kaydı ile.

Yardımlarınızı rica ederim, Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/02/2015 21:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/29/exchange-mail-serveri-dis-dunyaya-acmak-exchange-2013-exchange-2010-exchange-2007.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/02/2015 23:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba Arkadaşlar,

Ofiste Small Business Server 2011 kurulu, burada Exchange Kullanıyoruz.

Pop3 Connectör ile ISP'deki mailleri çekiyoruz.

Yeniden Windows Server 2008 R2 kurup üzerine Exchange 2010 kurmak istiyorum.

mail.xxx.com adresini ofisteki sabit dış IP'me DNS kaydı yapıcam, ayrıca reverse DNS kaydı da yapıcam.

Sonrasında exchangeden dışarıya ve dışarıdan exchange hangi portları açmam gerek.

Birde dışarıda bir sunucum var farklı bir noktada, burada kurulu programlar var ve bilgilendirilmek için [email protected] gibi bir mail adresi açsam,

Dışarıdaki sunucu Exchange bağlanıp onun mail atmasına izin verir mi? Şuan SBS2011'de öyle bir problem yaşıyorum.

Kısacası düzgün bir exchange kurmak için neler yapmam gerek?

Makale veya video işime çok yarar Türkçe olmak kaydı ile.

Yardımlarınızı rica ederim, Teşekkür ederim. 

Selamlar,

Portlar 80,25,587,110,143,443 portlarını açmanız lazım. Relay izni vererek mail atılmasını sağlayabilirsiniz. Bence SBS kullanmayın, eğer imkanınız varsa dc ve exchangei ayrı sunuculara kurun derim. İleride migration sırasında, sbste çokça sıkıntılar çekebilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 12/02/2015 01:40

Paylaş: