Forum

Exchange 2010 disco...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 disconnected mailbox connect olmuyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@UnsalOmerCAKMAKLI)
Gönderiler: 17
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

organizasyondaki tüm mailboxlarım disconnected gözüküyor,

connect dediğim zaman , matching user kısmında birşey gözükmüyor , scope kısmında tüm forest seçili.

existing user kısmında ise haliyle hiç posta kutusuna sahip olmayan kullanıcılar listeleniyor.

Disconnected olan bir mailboxı bir existing usera atamak istediğimde ise , bu işlem sadece disconnected mailboxlara uygulanabilir diyor. 

Bir ipucuna ihtiyacım var 🙁 

Gönderildi : 25/07/2014 16:21

(@guvenyildiz)
Gönderiler: 12
Active Member

daha önce başıma gelmedi ama aklımdan geçen,

yeni bir kullanıcı oluşturun ve mailbox atayın.  sorunsuz çalışacaktır. 

yeni oluşturdugunuz user ile sorunlu bir user objesini adsi edit den açıp aralarında nasıl bir fark var ona bir bakar mısınız? buradan yola çıkmaya çalışalım.

not: gerekirse adsi editden kullanıcıyı disconnected yapabiliriz.(disconnected attributes ünü bulup) ardından da objeye connect ederiz. 

aşağıdaki komut satırını powershell den çalıştırır mısınız? disconnected olan kullanıcılar gerçekten var mı onaları görelim. powershell daha dogru sonuç verecektir. 

Get-Mailbox | Get-MailboxStatistics | ? {$_.DisconnectReason –eq “Disabled”} 

birde ortamda site yapısı var mı? AD olarak nereye bakıyor. site ya da replikasyon ile ilgili bir sorun olabilir mi? 

Gönderildi : 29/07/2014 03:55

(@UnsalOmerCAKMAKLI)
Gönderiler: 17
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim , biraz geç döndüm kusura bakmayın , problemi çözünce açtığımız başlığı unutuyoruz , taa ki bir sonraki probleme kadar 😀

O gün sorunu çözemedim ve 2 gün önceki yedeğe geri dönerek problemi giderdim.

Dün akşam aynı sorun tekrarlandı.

Aynı hatayı görünce buraya açtığım başlık aklıma geldi ve dönüp baktım.

Yeni kullanıcı ve mailbox yaratınca evet sorunsuz çalışıyor.

Yeni kullanıcı ile eskisi arasında bir fark göremedim ben.

Powershellden bakınca da aynı şekilde kutular disconnect görünüyor.

Yeni bir kullanıcı yaratıp Disconnected olan bir mailboxı bu kullanıcıya  atamak istediğimde ise yine eskiden olduğu gibi , bu işlem sadece disconnected mailboxlara uygulanabilir diyor.  

Geçen seferki problemden farklı olarak bu sefer benim posta kutumda bir problem yok , neden yok , hiçbir fikrim yok 🙂 

Gönderildi : 20/08/2014 13:14

Paylaş: