Forum

exchange 2010 geri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 geri dönüş e-maillerini kapatmak hk;

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Exchange 2010 Sp3'de geri dönüş maillerini kapatabiliyor muyum? örneğin; exchange2010'da olmayan bir eposta kutusuna e-mail atıldığı zaman hiç cevap vermesin.(mail delivery message)

Tşkler

Gönderildi : 21/04/2014 20:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ndr'ı bu komutla set-RemoteDomain “Default” -NdrEnabled $false kapatabilirsiniz ama tavsiye edilmeyen bir durumdur NDR kapatmak.

Gönderildi : 21/04/2014 23:46

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ndr'ı bu komutla set-RemoteDomain “Default” -NdrEnabled $false kapatabilirsiniz ama tavsiye edilmeyen bir durumdur NDR kapatmak.

Exchange her soruyu cevaplıyor dışarıya doğru güvenlik açığı oluşturacak bilgiler veriyor. sunucu ismi ip adresi gibi bunu nasıl engelleyebilirim?

Gönderildi : 22/04/2014 12:29

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Sizin domain' i bilen biri zaten rahatlıklar bu bilgilere ulaşır. Ndr' ı kapatmak ileride olası sorunda sizin yönlendirilmenizi etkileyecektir. Güvenlik zaafiyeti olduğunu düşünüyorsanız farklı çözümlere gitmelisiniz.

Gönderildi : 22/04/2014 12:32

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sizin domain' i bilen biri zaten rahatlıklar bu bilgilere ulaşır. Ndr' ı kapatmak ileride olası sorunda sizin yönlendirilmenizi etkileyecektir. Güvenlik zaafiyeti olduğunu düşünüyorsanız farklı çözümlere gitmelisiniz.

zaten dig  ile nslookup vb. komutlarla ve ya mxtoolbox dan sorgulayarak tabi ki bulabilir. ama mail gateway cihazda kapatacak bir yer bulamadım. exchange de default olarak makine adresi ve ismini veriyor. bu büyük sıkıntı mutlaka biryerlerde bunu kapatabiliyore olmamız gereklidir diye düşünüyorum. 

Gönderildi : 22/04/2014 12:39

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Header bilgisi gizleme.

http://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/63a5f6af-445b-402d-9dcc-257ab6f06246/exchange-2010-sp3-header-bilgisi-gizleme?forum=exchangetr

Aynen dediğiniz gibi header bilgilerini gizlemek istiyorum. Yalnız makaleyi izledim fakat adsiedit te bu yolu bulamadım bende active directory içinde ou ları gösteriyor sadece makaledeki yolu izlemem için ne yapmam gerekli?

Gönderildi : 22/04/2014 13:06

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Configuration' a bağlanacaksınız. Ancak; Adsi edit üzerinde yapacağınız ufak bir hata sisteminizin down olması demektir. Dikkatli olmanızı öneririm.

Gönderildi : 22/04/2014 13:08

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Configuration' a bağlanacaksınız. Ancak; Adsi edit üzerinde yapacağınız ufak bir hata sisteminizin down olması demektir. Dikkatli olmanızı öneririm.
Tmmdır ufuk hocam daha önce exchange 2003 zamanında da buradan kotaları felan ayarlıyorduk hatırladım şimdi. dediğiniz gibi dikkatli olmakta yarar var.

Gönderildi : 22/04/2014 13:14

Paylaş: