Forum

mail box mount olam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail box mount olamama sorunu.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

mail box mount olamıyor eseutil komutunu koşturacam fakat yinede soruyum dedim benim priv1.edb database im farklı bir sürücü de m:/mdbdata nın içinde c nin için de değil daha önce yapmadım eseitul ile ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl bir komut yazmam gerekir sıkıştırma yapabilmem için?

Gönderildi : 07/09/2008 15:08

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba eseutil ile ilgili makaleye asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

Kolay Gelsin..!

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/24/exchange-zerinde-eseut_3101_l-kullan-m.aspx

Gönderildi : 07/09/2008 16:19

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

C üzerinde olduğu zaman bu işlemi yapıyoruz bu makaleyi inceledim fakat dediğim gibi benim database m:/mdbdata/priv1.edb şeklinde ben bu yolu gösterip eseutil komutunu koşturduğum zaman hata veriyor.

Gönderildi : 07/09/2008 16:22

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

İlk ömce yapmanız gerekenler;

1-Exchange Server 2003 yüklü olmayan bilgisayar üzerinde yeni bir tane klasör oluşturunuz.

2-Exchange Server yüklü makinadan  Drive:\Exchsrvr\Bin  klasörünün  altındaki "Eseutil.exe, Ese.dll, Jcb.dll, Exosal.dll, ve                      Exchmem.dll dosyalarını yeni oluşturduğunuz klasöre kopyalayınız.
3-Sonra mailbox dosyasını bu klasörün içine atınız.Sonrasında komut satırından bu klasöre gelip gerekli komutu çalıştırınız.

Birde şuna dikkat ediniz.Eğer farklı bir makinada ise bu mailbox dosyası o makinanın yerel dil  ayarlarıyla exchange server yüklü makinanın

dil ayarları aynı olmalıdır.

kolay gelsin.

Gönderildi : 07/09/2008 17:13

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

C üzerinde olduğu zaman bu işlemi yapıyoruz bu makaleyi inceledim fakat dediğim gibi benim database m:/mdbdata/priv1.edb şeklinde ben bu yolu gösterip eseutil komutunu koşturduğum zaman hata veriyor.

cmd=cd\

M:

M:\>cd mdbdata

M:\>cd mdbdata

M:\>cd mdbdata\priv1.edb

Kolay Gelsin...!

Gönderildi : 07/09/2008 17:23

(@doganuzun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlk ömce yapmanız gerekenler;

1-Exchange Server 2003 yüklü olmayan bilgisayar üzerinde yeni bir tane klasör oluşturunuz.

2-Exchange Server yüklü makinadan  Drive:\Exchsrvr\Bin  klasörünün  altındaki "Eseutil.exe, Ese.dll, Jcb.dll, Exosal.dll, ve                      Exchmem.dll dosyalarını yeni oluşturduğunuz klasöre kopyalayınız.
3-Sonra mailbox dosyasını bu klasörün içine atınız.Sonrasında komut satırından bu klasöre gelip gerekli komutu çalıştırınız.

Birde şuna dikkat ediniz.Eğer farklı bir makinada ise bu mailbox dosyası o makinanın yerel dil  ayarlarıyla exchange server yüklü makinanın

dil ayarları aynı olmalıdır.

kolay gelsin.

Söğlemek istediğimi en iyi anlayan sendin verdiğin yöntem ile yaptım.Gerekli dosyaları diğer sürücüye kopyaladım ve komutu çalıştırdım çözüldü sağol.

Gönderildi : 07/09/2008 18:26

Paylaş: