Forum

Exchange 2010 Cep T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Cep Telefonu Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@muratgokbas)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Exchange 2010 mail serverimde geçengün başıma bir olay geldi. Eski kullanıcılarımın hepsi iphone,samsung gibi cihazlarda sorunsuz çalışıyor.Fakat yeni açtığım maillerde ise ayarları geçiyor ssl sertifikasını onaylıyor fakat mail kutusuna bağlandığında Posta Alınamıyor Sunucuya Bağlanma Başarısız Oldu Diyor. Bir türlü çözmedim. Konu hakkında aynı sorunu yaşayıp daha sonra düzleten bir arkadaşımız varmıdır.

Gönderildi : 09/02/2014 04:03

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

ActiveSync Policiyda Password sekmesinde Require Password secenegi aktif mi?

Ek olarak User Mailboxina sag tiklayip EMC dan Manage Mobile Phone deyip  Remove mobile phone partnership secip Remove diyebilirmisinz?

Gönderildi : 09/02/2014 14:29

(@muratgokbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam

Diğer kullanıcılarda kayıt edilen cihazları gösteriyor fakat bir kaç kişide göstermiyor. Tüm yolları denedim sonuç yok.

Gönderildi : 09/02/2014 23:19

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Test icin yeni bir kullanici acip bu kullaniciya yeni bir tane Activesync Polciy olusturup Require Password secenegini aktif edip Allow Simple password secenegini isaretleyip bir deneyebilirmiyiz? Yeni kullaniciyi olustururken Activesync policy olarak bunu atayalim.

Sorun Activesync policylede ilgisi olabilecegini dusunuyorum. 

Gönderildi : 10/02/2014 02:03

(@muratgokbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Oluşturdum mail userinden daha sonra yeni oluşturduğumu denedim ama yine aynı sonuç

Gönderildi : 10/02/2014 06:30

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

merhaba,

AD üzerinden Advanced Featuresi açtıktan sonra sorun yaşadığınız kullanıcının özelliklerinden Security advanced ayarlarından Exchange Trusted ı seçip Full izin verirseniz sorun düzelecektir.

Gönderildi : 10/02/2014 12:34

(@muratgokbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Gökhan hocam teşekkürler :)))

Gönderildi : 10/02/2014 13:34

Paylaş: