Forum

exchange 2013 defau...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2013 default global address listi degistirme

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@mustafaulgen)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bir konuda yardimlarinizi rica etmek istiyorum. suanda kurumumuz icerisinde bir adet exchange server 2013 kurulu bulunmakta.
fakat default address list kendini outlook uzerinde guncellemiyor. bende yeni bir address list olusturdum ve bunu default olarak set etmek istiyorum.
bu konuda bana yardcimci olabilirmisiniz.

tesekkurler 

Gönderildi : 26/01/2014 13:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

aşağıdaki komut ile set edebilirsiniz. 

Set-OfflineAddressBook -Identity "My OAB" -IsDefault $true

ayrıca default oab'ı databaselere set ettiniz mi?

bunun için de get-mailboxdatabase | set-mailboxdatabase -offlineaddressbook parametresi ile ekleyebilirsin.

örnek: Get-MailboxDatabase | Set-Mailboxdatabase -offlineAddressBook "\Default Offline Address Book" 

Gönderildi : 26/01/2014 22:32

(@MuratAktas)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Bu sorun bendede var. Yukardaki komutlari tam olarak acabilirmisiniz.  

Exchange üzerinde degistirdigimiz liste outlook uzerine nasil yansitabiliriz. Bunu otomatik yapmasini nasil saglayabiliriz.

Birde exchange baglantisinda sorun yokken Outlook Adresbook bazen girdiginde baglanti hatasi aliyor. Outlook Offline duruma alip sonra online yapip, yeninden acinca duzeliyor. Neden olabilir.

Gönderildi : 27/01/2014 05:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

birinci komut senin oluşturmuş olduğun offline address booku default yapar.

ikinci komut ise database özelliklerinde offline address book bilgisinin tanımlı olması gerekiyor, o da onu yapıyor.

client tarafında random olarak her 24 saatte bir oab download edilir, kontrol edilir değişiklik varsa alır diyelim.

Gönderildi : 27/01/2014 18:50

(@mustafaulgen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

The operation couldn't be performed because object 'xxx Address List' couldn't be found on 'xxx.com'.

+ CategoryInfo          : NotSpecified: (:) [Set-OfflineAddressBook], ManagementObjectNotFoundException

+ FullyQualifiedErrorId : FA5C538A,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationTasks.SetOfflineAddressBook

+ PSComputerName        : xxx.com 

hatasi aliyorum. 

Gönderildi : 28/01/2014 12:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

The operation couldn't be performed because object 'xxx Address List' couldn't be found on 'xxx.com'.

+ CategoryInfo          : NotSpecified: (:) [Set-OfflineAddressBook], ManagementObjectNotFoundException

+ FullyQualifiedErrorId : FA5C538A,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationTasks.SetOfflineAddressBook

+ PSComputerName        : xxx.com 

hatasi aliyorum. 

Sizde var olan OAB nin ismini yanlış yazıyorsunuz. Birde GAL ile OAB farklıdır, GAL 1 tane olur, default OAB yi değiştirebilirsiniz ancak. Karışıklık olmuş sanırım.

Gönderildi : 28/01/2014 14:56

(@mustafaulgen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

peki nasil bir konut calistirmam gerkeli. yardimci olbilirseniz cok sevinirim/.

tesekkurler

mustafa  

Gönderildi : 01/02/2014 19:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Şuan durum nedir?

Gönderildi : 02/02/2014 04:26

Paylaş: