Forum

"Reverse DNS F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Reverse DNS FAILED! This is a problem" Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
651 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Exchange 2010 Sp3 mail sunucusunu kullanıyorum. Dışarı mail göndermeye çalıştığım da , bir çok domaine mail göndermede hata alıyorum. Aldığım hata ; "This server requires PTR for unauthenticated connections." . 

mxtoolbox'tan control ettiğim zaman da aşağıdaki gibi reserve dns failed hatasını alıyorum. Dns üzerinde A ,Mx ve ptr kayıtlarım mevcut. Sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı rica ederim.

SMTP Reverse Banner Check Reverse DNS FAILED! This is a problem..
SMTP TLS Warning - Does not support TLS.
SMTP Transaction Time 19.422 seconds - Not good! on Transaction Time  
SMTP Connection Time 0.967 seconds - Good on Connection time
SMTP Open Relay OK - Not an open relay.
Session Transcript:

Connecting to "Mail Server Dış Bacak İp adresi "

220 ************************************************************************************************ [780 ms]
EHLO MXTB-PWS3.mxtoolbox.com
500 5.3.3 Unrecognized command [5788 ms]
MAIL FROM: <[email protected]>
503 5.5.2 Send hello first [6536 ms]
RCPT TO: <[email protected]>
503 5.5.2 Send hello first [5788 ms]

Saygılarımla ,

Gönderildi : 29/11/2013 14:42

(@AkinDemircan)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Hizmet aldığınız İnternet sağlayıcısı'ından isteyerek mail sunucunuzun dış bacak İP adresine Reverse kayıdı yaptırmanız gerekiyor

örneğin 100.200.222.3 -> mail.domainadi.com

Tabi bir de SMTP'de geçen sunucu adının domain adıyla aynı olmasına dikkat edin

Buradan kontrol edebilirsiniz.

http://remote.12dt.com/  

Gönderildi : 29/11/2013 15:53

(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Akın Bey ,

Bünyemiz içerisinde Linux name server'ımız var ve bu sunucu üzerinden dns kayıtlarını yönetiyoruz. Dolayısıyla bahsetmiş olduğunuz kayıt zaten mevcut buna ragmen çalışmıyor. aynı sunucu içerisinde başka domainlere ait dns zone'lar da mevcut ve onlar da sıkıntı yok. Göndermiş olduğunuz link'e ip adresini yazdığımız da unable to resolve uyarısı alıyorum doğal olarak.

Gönderildi : 29/11/2013 16:17

(@AkinDemircan)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Merhaba,

Bünyenizdeki DNS sunucusunun bahsettiğim konuda yapabileceği birşey yok. Bu konularda örneğin TTNET gibi firmalar kayıt yaptırmaktadır. Çünkü siz kendi DNS sunucunuzda sadece Zone ve sub domainleri yönetebiliyorsunuz ancak Onlar kendi IP çözümleme sunucularında bu kayıdı açabilirler.

"başka zonelerden" derken aynı sunucu üzerinden farklı domain olarak e-posta gönderdiğinizde Bahsettiğiniz hatayı almıyor musunuz? eğer öyleyse bir incelemek lazım.

Gönderildi : 29/11/2013 16:24

Paylaş: