Forum

Exchange 2003 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 kurulu makineyi Acronis ile restore ettim fakat 2000 DC ' a login olmuyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@SerkanBilge)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 windows server üzerine kurulu Exchange 2003 disk sorunundan dolayı çöktü. 7-8 ay önceki acronis full backup dan diskleri değiştirerek geri döndüm. Ağ ayarları ve her şey eskisi gibi geldi; restore başarı ile tamamlandı. Fakat domain ' e login olamıyorum. Aşağıdaki gibi mesaj veriyor.

Bu bilgisayar DOMAIN etki alanı için bir Windows etki alanı denetleyicisi olan \\lebib_server.DOMAIN.local ile kimlik doğrulaması yapamadığından, oturum açma isteklerini geri çevirebilir. Aynı ağ üzerinde bulunan ve bu bilgisayar hesabı için aynı ad ve parolayı kullanan başka bir bilgisayarın tanınmamasından dolayı, kimlik doğrulaması işlemi olumlu sonuçlanmayabilir. Bu ileti yeniden görüntülenirse, sistem yöneticinize başvurun.

DC 2000 server kullanıyoruz.

Exchange server' ın localine login olabiliyorum. DC' yi pingliyor ve ağdan erişebiliyorum.

Fakat DC bu restore ettiğim bilgisayarı yeni bir bilgisayar gibi düşünüp login olmasını engelliyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar, 

Gönderildi : 21/11/2013 13:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

7 8 ay önceki yedek malesef işinize yaramaz,

Gönderildi : 21/11/2013 14:28

(@SerkanBilge)
Active Member
Konu başlatıcı

DC' den computers bölümünden eski dediği makine yi silince sorun düzeldi.

Gönderildi : 21/11/2013 14:29

(@SerkanBilge)
Active Member
Konu başlatıcı

7 8 ay önceki yedek malesef işinize yaramaz,

Posta kayıpları açısından mı dediniz yoksa exchange mi normale dönmez. Biraz açar mısınız?

Gönderildi : 21/11/2013 14:52

(@SerkanBilge)
Active Member
Konu başlatıcı

Client'larda ki outlooklardaki çökme öncesi epostaları PST' ye çıkıp. Hesabı kaldırıp tekrar kurunca ve PST den geri dönünce sorun düzeldi.

Selamlar, 

Gönderildi : 21/11/2013 19:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Client'larda ki outlooklardaki çökme öncesi epostaları PST' ye çıkıp. Hesabı kaldırıp tekrar kurunca ve PST den geri dönünce sorun düzeldi.

Selamlar, 

yedek varsa zaten baştan temiz kurulum bile yapılabilirdi 

pst dosyaları import edilebilir ardından 

Gönderildi : 21/11/2013 19:09

Paylaş: