Forum

outlook da sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook da sürekli parola sorunu?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam ustalar, dün bir kullanıcının bilgisayarına yeni kurulum yaptım. outlook otomatik yapılandırmada kullancıyı tanıyor ve kurulumu yapıyor. sorun outlook her açıldığında parola istiyor. aklıma gelen tüm ayarları kontrol ettim herşey normal. acaba neyi atlıyorum.

parola ekranında [email protected] bağlantısı yapılıyor diyor. exchange sunucu bağlantı durumda proxy server gorunmuyor. liste sunucu adıyla başlıyor. 

Gönderildi : 10/10/2013 16:40

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Selamlar

Kurulan hesap exchange mi yoksa hotmail, gmail yada sunucusu dışarda olan bir hesapmı? sistemde active directory varmı? Outlook hangi işletim sistemi üzerine kuruldu? Sistemde proxy server varmı?

Bunları belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Kolay gelsin

Gönderildi : 10/10/2013 19:08

(@orkununal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Kurulan hesap exchange mi yoksa hotmail, gmail yada sunucusu dışarda olan bir hesapmı? sistemde active directory varmı? Outlook hangi işletim sistemi üzerine kuruldu? Sistemde proxy server varmı?

Bunları belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Kolay gelsin

pardon eksik bilgi vermişim. hesap exchange 2012, sisdemde active directory var, istemci de XP sp3 var, server win 2003, sistemde proxy server var.  exchange hesap ayarlarını kontrol ettim bir anormallik yok. istemcide tüm sürücüler güncel. hatta bütün ayarları düzgün çalışan başka bir kullanıcının ayarları ile karşılaştırdım. hepsi normal. işin içinden bir türlü çıkamadım. 

Gönderildi : 10/10/2013 20:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sanırım exchange2013 demek istediniz. Exchange 2013 cu1 mi cu2 mi var? Cu 2yi yüleyin cu1'de bazı buglar cu2 ile düzeltildi. Tabiki suncuu tarafında update geçmek ile bitmiyor iş. Çoğunlukla yapılan yanlış bu exchange üzerine rollup yada cu geçiliyoır, clietn tarafında outlook sp updatelri yapılmıyor.. 

Parola sorunu genelde sertifikadan dolayı olmaktadır. Local Ca mi kullanıyorsunuz? Sadece bir kullanıcı da ise bu sorun porifli silip yenıden oluşturmayı deneyin. 

Gönderildi : 12/10/2013 16:49

(@orkununal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sanırım exchange2013 demek istediniz. Exchange 2013 cu1 mi cu2 mi var? Cu 2yi yüleyin cu1'de bazı buglar cu2 ile düzeltildi. Tabiki suncuu tarafında update geçmek ile bitmiyor iş. Çoğunlukla yapılan yanlış bu exchange üzerine rollup yada cu geçiliyoır, clietn tarafında outlook sp updatelri yapılmıyor.. 

Parola sorunu genelde sertifikadan dolayı olmaktadır. Local Ca mi kullanıyorsunuz? Sadece bir kullanıcı da ise bu sorun porifli silip yenıden oluşturmayı deneyin. 

düzeltme için teşekkür ederim yoğun ve stresli bir gündü 🙂 .  Exchange 2013 cu2 var. sertifika local ca. kullanıcı profilini defalarca silip yeniden yükledim, değişen birşey yok. sorun  hala devam etmekte. 35 kullanıcılı bir sistemimiz var ve sadece birinde bu sorunu yaşamaktayız. ben umudumu artık kaybettim. 

Gönderildi : 22/10/2013 14:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

düzeltme için teşekkür ederim yoğun ve stresli bir gündü 🙂 .  Exchange 2013 cu2 var. sertifika local ca. kullanıcı profilini defalarca silip yeniden yükledim, değişen birşey yok. sorun  hala devam etmekte. 35 kullanıcılı bir sistemimiz var ve sadece birinde bu sorunu yaşamaktayız. ben umudumu artık kaybettim. 

Tek bir kullanici da yeni bir outlook profili hatta isletim sistemi icin profili silip olusturun. Client tarafinda trusted root ve personel altina serifikalari import etmelisiniz

Gönderildi : 26/10/2013 17:05

Paylaş: