Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2013 üzerinde Event 7031 ve 7023

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@hasbicomez)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhaba,

arkadaşlar sabahtan beri uğraşıyorum, çıldırmak üzereyim.

Event'da aşağıdaki hataları alıyorum.

Exchange serverım çalışmıyor. yaklaşık 14 servis açılmıyor. bunlardan 4 tanesi (aşaıdaki eventlara yol açanlar) dashboard da sürekli "start pending" durumunda bekliyor.

Servisleri hiç bir şekilde elle başlatamıyorum, start pending olanlar ise servisi restart yapmama rağmen düzelmiyor.

konu hakkında acil yardım lütfen..

Olayın geçmişi ; Cumartesi günü herhangi bir sorun yoktu. akşam oldu, dükkanı kapattık çıktık. P.tesi sabah, bir user Outlook üzerinden exhange e login olamadı. pc üzerinde herhangi bir sorun göremedim, exchange server da da bir sorun göremedim. eventlarda da bir sorun gözükmüyordu. server ı restart edeyim dedim. Etmez olaydım 😀  exchange serverr ı hiç bir şekilde başlatamıyorum! aşağıdaki hataları sürekli veriyor.

7031: The Microsoft Exchange Throttling service terminated unexpectedly

7031 : The Microsoft Exchange Mailbox Transport Submission service terminated unexpectedly.

7031 : The Microsoft Exchange Frontend Transport service terminated unexpectedly .....

7031 : The Microsoft Exchange Information Store service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 5000 milliseconds: Restart the service.

7023 :The Microsoft Exchange Information Store service terminated with the following error: %%2414

konu hakkında internette incelemeler yaptım, Microsoft un sitesine baktım,  çeşitli forumları inceledim. Genel kanı registerda bir eklenti yapmak (MinimumCConnectionTimeout reg kaydı açıp değeri DWORD 120 yapmak) veya network interface üzerinde ipV6 nın aktif olması.

evet reg kaydını girdim, ipv6 aktif, hatta DNS tanımında ::1 yazarak kendini DNS olarak görmesini istedim ki, server ı o şekilde kurmuşlar

server durumu : DC + DNS + Exchange ve bağlı servisler.

Exchange server 2013

Windwos Server 2012 Standart

Acil çözüm lütfen,

Gönderildi : 26/08/2013 21:23

(@hasbicomez)
Active Member
Konu başlatıcı

Kimse yok mu bu konuda cevap verebilecek?

Gönderildi : 27/08/2013 12:20

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Öncelikle forum kurllarını okumanızı öneririm. "Acil vb. kelimeler"

Sorununuza gelince, ipv6 enable etmeniz yeterli bu durumda. Sunucuyu restart edin. Ayrıca CU updateleri mevcut mu Exchange 2013 üzerinde..

İşlem yapmadan önce yedek almanızı öneririm.

Gönderildi : 27/08/2013 12:54

(@hasbicomez)
Active Member
Konu başlatıcı

Acil v.b. Kelimeler konusunda haklısınız, ancak gerçekten zor duruma düştüğüm için bu kelimeleri kullandım.

ipv6 zaten enable durumda,

CU update leri güncel değil, sistem şubat ayında kurulmuş, kurulduğundan beri exchange server tarafında güncelleme yapılmıyor sanırım.

Gönderildi : 27/08/2013 14:05

Paylaş: