Forum

Exchange 2013 Kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Kurulum Öncesi Hata

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@SerkanYILMAZ)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Windows Server 2012 Standart dc üzerine Exchange 2013 kurmak isterken kurulum öncesinde aşağıda belirttiğim hatayı alıyorum.

Warning:
Installing Exchange Server on a domain controller will elevate the permissions for Exchange Trusted Subsystem to domain administrators.

For more information, visit: http://technet.microsoft.com/libraryEXCHG.150)/ms.exch.setupreadiness.WarningInstallExchangeRolesOnDomainController.aspx

Bir etki alanı denetleyicisine Exchange yükleme tavsiye edilmez diyor. Bu şekilde kuruluma devam edersem sorun yaratır mı?
Ayrıca direkt olarak Exchange 2013 CUV2 kurabilir miyim?

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/08/2013 03:38

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

bu sekilde bir kurulum exchange organizasyonu ve active directory organizyonunda carpraz yetkilendirme yapacaktir warning vermesinin sebebi budur. kurarsaniz calismasinda cok buyuk sikinti yasayacaginizi sanmiyorum ancak ileride olabilecek dc ve exchange migration projelerinde sikinti yasamaniz yuksek ihtimal ve danismanlik almanizi gerektirebilir mumkunse ayri sunucular uzerine bu rolleri kurun zaten microsoft tarafinda da tavsiye edilen hali bu.

Gönderildi : 20/08/2013 03:53

(@SerkanYILMAZ)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bora Bey,
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Sunucuya  Exchange henüz kurmadım bu kurulumu Exchange ve CU1 kurmadan direkt olarak CU2 ile kurabilir miyim? Çıkan tüm güncellemeler de bir önceki versiyon içerisinde var mı?

Gönderildi : 20/08/2013 13:43

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

cu2 include edilmiş bir setup var mı bilmiyorum ancak cu2 v2 yi manuel indirip cu1 üzerine geçebilirsiniz.

Gönderildi : 20/08/2013 13:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Cu2 direk kurabilirsiniz.

Gönderildi : 22/08/2013 02:09

Paylaş: