Forum

Spam Mail Relay Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam Mail Relay Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Spam mail sorunum var exchange (2003) devamlı bir yerlere mail atıyor bayram sonrası döndüğümde queeu da 80bin tane mail vardı. Lokalde virüs taraması yaptırdım sorun yok, server'ı clientlardan ayırarak kontrol ettim dışarıdan erişim oluyor. Relay ayarları mevcut ve kontrolünü yaptığımda doğru görünüyor. Telnet ile relay testi yaptığımda kapalı görünüyor fakat mailradar.com sitesinden test yaptığımda 18-19 metot deniyor ve üçünde sorun gösteriyor. ne yapmam gerekiyor, çözebilmek için acil yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkür ederim.

mail.dasamilas.com.tr -- 212.174.19.167 

Gönderildi : 14/08/2013 13:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange server system management üzerinde virtual smtp server özelliklerindeki ayarları kontrol ettiniz mi?

relay tanımlarında girilmiş olan ip adreslerini kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 14/08/2013 14:26

(@SelcukUzun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Relay ayarların da;
Only the list below işaretli (liste boş)
Allow all computers........... işaretli

Gönderildi : 14/08/2013 14:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

listeye sunucunun ip adresini ekleyip denermisin. bu işlemden sonra servisleri restart etmende fayda var. 

Gönderildi : 14/08/2013 19:49

(@SelcukUzun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin Hocam dediğinizi denedim ama maalesef işe yaramadı. Başka aklınıza gelen bir seçenek var mı?

Teşekkürler 

Gönderildi : 15/08/2013 13:26

(@SelcukUzun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir şey yaptım; smtp virtual server'da authentication ayarlarında "anonymous" seçeneğini kaldırdım "basic" ve "integrated windows" seçtim,  sonra relay testini tekrar denedim (mailradar.com) bu sefer tüm testler başarılı oldu fakat dışarıdan mail almamaya başladı. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

önerilerinizi bekliyorum 

Teşekkürler 

Gönderildi : 15/08/2013 17:16

Paylaş: