Forum

Bir türlü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir türlü engellenemeyen spam sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@semihtuncer)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dün başlayan ve bir türlü önünü kesemediğim oldukça ciddi bir sorunum var. Uzun süredir şirketlerimizden birinde kullanılan Windows 2003 server üzerinde kurulu Exchange 2003 Server spam server olarak çalışmaya başladı. Dışarıdan farklı IP lerden gelen e-posta isteklerini kabul edip bunları göndermeye çalışıyor. Kısa sürede onbinleri bulan bir e-posta trafiği oluşuyor. Exchange üzerinde relaying kapalı ve sadece domain kullanıcılarına e-posta gönderme izni var. Ancak sistem her nasılsa şu anda olmayan kullanıcılar ile e-posta göndermeye devam ediyor. Gönderi isteği iç ağda yer alan bir bilgisayardan değil dışarıdan geliyor. Sunucu üzerinde ESET kurulu ve sistem güncellemeleri dahil tüm güncellemeler yapılmış durumda. İnternette araştırırken NDR ı kapatmanın da yararlı olacağını okudum, onu da yaptım ama nafile. Acil önerilerinize ve yol göstermenize ihtiyacım var.

Gönderildi : 13/08/2013 20:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

http://www.mailradar.com/openrelay/

yukarıdaki linkten çıkacak raporu paylaşabilirmisiniz. 

Gönderildi : 13/08/2013 20:31

(@semihtuncer)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Raporun tümüne gereksinimiz var mı bilmiyorum ama sonuç kısaca "Port 25 is Open at 95.0.89.199" ve "All tested completed! No relays accepted by remote host!" şeklinde özetlenebilir. İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 13/08/2013 20:55

Paylaş: