Forum

Exchange Sertifika ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Sertifika Ayarları

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@abdurrahmaneryilmaz)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange yapımdan bahsetmek gerekirse. Windows 2012 Standart, Exchange 2013. Exchange 2013 ve dc aynı makina üzerinde. Kurulumlarını yaptım. Localde normal olarak çalışıyor. uzaktan owa ya web arayüzü ile bağlanıyorum (SSL hatası veriyor tabiki).Iphone veya Android olan mobil cihazlarada kurulum yapabiliyorum(bunlardada SSL hatası veriyor). Fakat outlook 2010 veya 2013 kurulumlarında problem yaşıyorum. Buda sertifika ile alakalı herhalde. Sertifika ile ilgili baya bir kaynak araştırdım. Fakat işin içinden çıkamadım. RapidSSL den sadece mail.domain.com için ssl aldım. fakat bir türlü sisteme entegre edemedim. Bunun san tipi ssl olması gerekiyor herhalde. Fakat bunuda alsam sanki ssl ile ilgili exchange tarafında bilgim zayıf. Ecp de sertifika kısmına girdiğimde 3 adet sertifika gözüküyor. Dışarıdan aldığım SSL sertifkayı buraya yeni olarak yükllüyor olmam gerekiyor herhalde. 49$ aldığım mail.domain.com için SSL sertifikasını bir türlü aktif edemedim. Normal host ettiğim e-ticaret sitelerinde bir sıkıntım yok. Biraz karışık oldu belki ama, konu ile ilgili şu sertifikayı al şurdan yükle şu ayarları yap gibi yön verebilecek bir arakdaş varmıdır. ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/08/2013 14:18

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

şu adresteki bilgiler işinize yarayacaktır.

http://www.mslinuxtr.com/arsivler/2302

Gönderildi : 03/08/2013 14:43

Paylaş: