Forum

Exchange Backup işl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Backup işlemi çok uzun sürüyor.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member
Konu başlatıcı

S.A. Arkadaşlar.

Exchange Serverin yedeklerini alma işlemi 20 saaten fazla sürmekte buda sıkıntı oluştuyor. toplamda datebase boyutu 380 GB.Yedekle programı CA Arcserve ve Hp Autoloader üzerinde HP kartuşlara almaktayım. Yedekleme işlemini direkt kartuş veya önce diske sonra kartuşa işlemlerini denedim değişen bir şey olmadı. Hatta databese level olmadı file level olarak aldırdım fakat olmadı. zamanı bir türlü kısaltamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 29/03/2013 12:48

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Defrag yaptınızmı ? DB boyutunuz ufaltıp test edebilirsiniz.

Gönderildi : 29/03/2013 13:56

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Bence sorunu sorunu CA de aramak lazım. Test için window sserver backuo ile exchange yedeğini alın süreyi hesaplayın.

Gönderildi : 29/03/2013 14:08

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bencede windows sserveri hiç duymadım ama backup exec ilede deneyip kıyaslama yapmak lazım.

Gönderildi : 29/03/2013 16:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu süre imkansız, problem db'dedir. Bana aşağıdaki ekran görüntüsünü paylaşır mısınız ?

/

Burada Enable Circular Logging işaretliyse kaldırın, yoksa incremental backup alamazsınız, sürekli full aldığı için de süre değişmez, ilk günkü gibi uzun sürer.

Eğer işaretliyse, işareti kaldırıp mailboxta dismount ve mount işlemi yapın sırayla. Sonrasında Exchange tarafında Universal Agent servisini restart edin, test edin konuşalım.

Gönderildi : 29/03/2013 23:17

(@mustafakogce)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Alper bey,

ekran görüntüsünü sisiznle paylaşıyorum dediğiniz gibi Circular Logging enable işaretli bunları tikini kaldırıp deneyeceğim. sonucu paylaşıyor olacağım.

Gönderildi : 01/04/2013 19:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ok, her gün full aldığı için zorlanıyordur, Exchange'e erişimde sıkıntı yoksa sorun çözülür. Ayrıca job çalışırken üzerine çift tıklayıp mb/saniye 'ye bakın, saniyede ne kadar veri atıyor bunu da real time izlemiş olursunuz her zaman için.

Ayrıca, enable circular logging logları belirli periyodlarda düşürdüğü için tercih edilir. Onu kaldırdığınızda exchange'de boş alan problemiyle karşılaşabilirsiniz logların dolmasından ötürü. Bu sebeple Arcserve üzerinde ayda bir kere olmak üzere database level yedek schedule edin. Bunu yaptığınızda loglar aylık olarak düşecektir ve boş alan problemi yaşamazsınız.

Gönderildi : 02/04/2013 02:12

Paylaş: