Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 OAB Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
294 Görüntüleme
(@MuratISIK)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Oncelikli olarak merhaba herkese formu surekli takip ediyorum . haber okur gibi makalelerini okumaktan zevk duyuyorum. 

basimda sole bir problem var exchange 2010 ortamı mevcut ve clientlar gonder al yaptıgım zaman cevrimdısı adres defteri tikini kaldirinca işlem tamamlaniyor.

diger bir problemim ise exchange serverda yeni kullanici olusturdugum zaman kimi client goruyor kimisi adres defterinde goremiyor. bu konuda yardima ihtiyacim var 

Gönderildi : 07/02/2013 12:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32955
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Murat bey,

Öncelikle bu kadar makale okuyor olmanız güzel, ama forum kurallarınıda okusanız süper olur ki forum başlıklarının tamamı büyük harf olamaz. Ben bunu düzlettim.

Sorunuz ise forum ortamında yüzlerce kez konuşulmuş bir konu, forumda kısa bir arama ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2013 12:54

(@MuratISIK)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam 

forumdaki bu konu ile ilgili işlemlerin hepsi normal ve denememe ragmen problemim devam etmekte baska bi cozüm oneriniz varmidir .  

Gönderildi : 11/02/2013 12:43

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Hakan Hocama katılıyorum, gerçekten çok konuşuldu ve cevabı aynı olmasada sebebi genelde aynı.

OAB yi client'lar çekemiyor çünkü OAB ye erişemiyorlar.

erşememesinin sebebi;

proxy kullanıyor olabilirsiniz

OAB virtual directory internal address yanlış girili olabilir.

OAB virtual directory internal address i OAB yi çekemeyen kullanıcıda IE da erişmeyi deneyin ( https://sunucuismi.fqdn.local/OAB)

Exchange management console --> Org. Conf. --> Mailbox --> Offline Address Book kısmına gelin, Default OAB nin özelliklerine girin ve adres listesinde GAL ekli mi onu kontrol edin

Ayrıca default OAB özelliklerinde distribution tabında web-based dağıtım enable mı kontrol edelim. 

Gönderildi : 11/02/2013 12:57

Paylaş: