Forum

exchange 2010 Sp2 r...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 Sp2 rollup4v2 geçişi sonrası pst ye çekilen mailler mailbox şişiriyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, çok yoğun mail kullanan bir grubu maillerini pst de local bilgisayarlarında tutuyoruz. Fakat mailleri pst ye çektikleri halde exchange database'in de sanki mailboxlarda tutuyor gibi davranıyor.(bunu başka bir db ye move ederken grüyorsunuz. yani mail size ına baktığınız zaman sanki boş gibi duruyor.) Bu sorun 2003 - 2010 geçişi sonrası oldu. Acaba kullanıcıların mail profile larını yeniden mi set etmek gerekiyor. Daha önce benzer sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? (db defrag yaptım ama sorun çözülmedi)

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 13/12/2012 19:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

DB defrag etmek işe yaramaz. yeni db açarak devam etmelisiniz. yeni db açın ve eski db deki kullanıcıları yeni db ye taşırsanız düzelir.

microsoft birşeyleri düzeltirken birşeyleri de bozuyor malesef. 

Gönderildi : 14/12/2012 12:58

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam Mümin Hocam. dediğiniz gibi yapıyorum taşımaya başladım. Bir de kullanıcıları her ihtimale karşı mailbox çekip tekrar pst ye geri aldım. Algılasın diye... Umarım işe yarar.

2003 den 2010 a geçtikten sonra örnek olarak; 50gb lık db nin 100gb olması normal mi peki. bazı yerlerde iki katına kadar artması normal karşılanır diye okudum.

merhabalar

DB defrag etmek işe yaramaz. yeni db açarak devam etmelisiniz. yeni db açın ve eski db deki kullanıcıları yeni db ye taşırsanız düzelir.

microsoft birşeyleri düzeltirken birşeyleri de bozuyor malesef. 

Gönderildi : 14/12/2012 15:01

Paylaş: