Forum

Exchange 2003 Sp2 m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Sp2 migration

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba  

Halihazırda aşağıdaki detaya sahip; 

Server 2003 Standart R2 SP2, Domain C., AD ve Exchange 2003 SP2 yüklü olan sorunlu sunucumu, yine aynı şekilde yeni bir donanıma taşımak istiyorum.

İzleyebileceğim adımlar hakkında bilgi verebilir misiniz. 

İlginiz için şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 06/10/2012 18:53

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Ilker bey merhaba,

Bence en temiz ve sorunsuz yöntem yeni donanım üzerinde sanallaştırma platformu kurup o sanal ortama convert etmek olacaktır birebir hiç bir sorun yaşamadan geçmek istiyorsanız.
Eski sunucuyuda daha sonra ortamdaki fiziksel DC olarak kullanmanızı tavsite ederim. W2003 yeni donanıma direver sorunu yaşamadan temiz olarak geçemeyebilir bence.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/10/2012 21:08

(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Recep Bey, 

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

Eski sunucumda yazılımsal sorunlar yaşadığım için yeni bir donanım aldım, temiz bir kurulum ile AD, DC ve Exchange kurmak isterim sanal olarak mevcut sistemi taşıdığım zaman sorunları da taşımış olacağım sanırım... Bu durumda ne tavsiye edersiniz.

Saygılarımla 

Gönderildi : 06/10/2012 21:38

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

İlker bey merhaba,

Mevcut sistemde sorun yaşıyor ve temiz bir yapı istiyorsanız yeni kuracagınız yapıda tüm uygulamaları tek bir makina üzerinde toplamanızı baştan önermem şuan yaşadığınız sorunu yeniden yaşamanız durumunda yine tüm sistemi başka bir ortama aktarmak durumunda kalacaksınız.

Çok kullanıcı yok ise domain'de sorunlar yaşıyorsanız ve üstesinden gelebileceginize inanmıyorsanız tüm sistemi sıfırdan kurup herkesi yeni domain'e taşımak düşünülebilir, profile değiştirme işlemleri uzun zaman alacaktır onun içinde bazı tool'lar var kolayca eski profile'i yeni domain profile olarak kullandırabiliyorlar.  

Yine tekrarlıyorum yeni donanım kapasitesi iyi ise sanallaştırma konusunu düşünün lisans çok sorun olmayacaksa her görev için bir sunucu kurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Sanallaştırma konusunda öneri yapıp yönlendirme yapmak istemem, çözümpark'ta yazılanları okuyup maliyetine göre seçim yapın. Her ürünün kendine has özelikleri var ve müşterisi, geçen gün bir haber okudum ülkemizde HyperV sanallaştırma ortamı satışlarında lider olmuş, illaki benim sanallaştırma önerimi merak ediyorsanız vmware'den şaşmayın ve başkada ürün aramayın derim. 🙂 

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/10/2012 17:50

Paylaş: