Forum

Exchange 2010 SP2 D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 SP2 DPM Recovery

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@salihyesil)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mail sunucum bazı sebeplerden ötürü kullanılamaz duruma geldi ve şuanda DPM'de bulunan mailbox database'im ve public folder'ımdan başka birşey elimde bulunmuyor :(.. şuanda bazı yapılandırmaları yapmaya başlamadan önce danışmak istediğim bazı konular var, örneğin mevcut sunucum mail.contoso.com.tr iken şimdiki sunucumu bu adı verebilmem için neler yapmalıyım?. Mevcut SSL sertifikamı yeni kuracağım sunucumda sıkıntısız kullanabilirmiyim?.

Kuracağım işletim sistemi DAG yapılandırması yapabileceğim için farklı olabilir ama daha önceki mail sunucumda bulunan exchange 2010 sp2 aynı bu yeni sunucumdada standart olarak kuracağım.bu konuda yaşayabileceğim bir sıkıntı olabilirmi?.bu hafta bitmeyecek gibi benim açımdan, hayırlı akşamlar herkeze 😉

Gönderildi : 03/10/2012 01:43

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Anladığım kadarıyla exchange in koştuğu işletim sistemi de kullanılamaz halde? Eğer öyle ise yeni sunucu kurduktan sonra Exchange'i recover modda yeniden kurmanız gerek. Ancak bu şekilde aynı isimlerle exchange i ayağı kaldırabilirsiniz.

Aynı SSL i kullanabilirsiniz herhangi bir soru noluşturmaz. DAG ile Exchange versiyonun bi önemi yoktur, mailbox serverlerin işletim sistemlerinin enterprise edition olması gerek.

Gönderildi : 04/10/2012 12:09

(@salihyesil)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet tamamiyle çöktü, sistem bulunmuyor. recovery modda kurulumu biraz açabilirmiyiz acaba?.tam olarak nasıl yapmalıyım?

Gönderildi : 04/10/2012 13:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Exchange 2003 zamanında exchange server computer AD tarafında resetlenip kuruluyordu. 2010 tarafında ise

http://www.stevieg.org/tag/disaster-recovery-mode/

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd876880.aspx bunlardan fayadalanabilirsiniz.

Takıldığını nokta olursa buradan devam edebiliriz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/10/2012 18:47

Paylaş: