Forum

Exchange Server Kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Kurulum Öncesi Bilgi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@guvenkoc)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese iyi Çalışmalar dilerim.

Destek verdiğim Firmanın elinde  1Adet  DC SBS 2003 ve üzerinde Çalışan Exchange 2003 mail sunucum bulunmakta.

Ayrıca  1 Adet daha  server 2008 X64 Bit Sunucum var bunun üzerinde Logo Tig Yazılım Çalışmaktadır.Bu Sunucu Sbs 2003 DC Makına üzerinden domaine bağlı.

Sorum su:firma yeni makina almadan Server2008 Sunucum üzerinde yeni Exchange 2010 Lisansı Alıp bu makina üzerine kurabilirmiyim ve bunun üzerinden sorunsuz çalıştırabılırmıyım?Eger cozum varsa hangı documanı okusam yardımcı olur?

Gönderildi : 01/10/2012 19:19

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

üzerinde database çalışan bir sisteme veya varolup kullanılan sisteme Exchange kurmanızı kesinlikle önermiyorum. Kurulup kullanılabilirmi EVET.

ama temiz bir sistem üzerinde çalıştırmanızı ve ayrıca konumlandırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bilgehan

Gönderildi : 01/10/2012 19:27

(@guvenkoc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam oncelıkle yardımınız ıcın cok tsk ederım.

Hocam elımde baska sunucu yok.bu durumda database dedıgınız logonun makınasına kurmam cok mu sorun olur?

Ayrıca yenıden domaın kurup ugrasmak ve fırmanın bana bu zamanı vermesı zor gorunuyor o yuzden yenı sunucuda kurmak ıstıyorum.domaınde eskı sunucuda sbs 2003 bu yuzden server 2008 exchnge sorun cıkarırmı?

tekra cok sagolun hocam

Gönderildi : 02/10/2012 11:07

(@MasumARSLAN)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Logo Tig yüklü bir sunucuya Exchange kurmak biraz risk almaktır. DC sunucusunun SBS sürümü veya yapısı problem olmaz. Ayrıca daha önce Exchange deneyiminiz yoksa bu risk büyür. Yinede kurmaya niyetliyseniz Logo Tiger veritabanını yedeklemenizi öneririm.

Gönderildi : 03/10/2012 15:13

(@guvenkoc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tamam Hocam cok tsk ederım

yorumunuzdan bende kurmıyacagımı anladım.Tsk ederım Hocam

Gönderildi : 04/10/2012 11:50

Paylaş: