Forum

Exchange servera ul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange servera ulasma sorunu

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar

Bir kullanicim outlook(2003) acmaya calistiginda Email datein acilamiyor ve exchange servera ulasilamiyor diye hata aliyor..Exchange server i pingliyor..profini sildin,mailbox ini sildim sorun ortadan kalkmadi.

Cözüm konusunda degerli önerilerinizi bekliyorum..

Gönderildi : 07/08/2008 16:22

(@EnginIRMAK)
Gönderiler: 37
Trusted Member

ost dosyasini silmeyi denediniz mi?
Profili silseniz de OST dosyası kalır çünkü...

Gönderildi : 07/08/2008 16:33

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

merhaba arkadaslar

Bir kullanicim outlook(2003) acmaya calistiginda Email datein acilamiyor ve exchange servera ulasilamiyor diye hata aliyor..Exchange server i pingliyor..profini sildin,mailbox ini sildim sorun ortadan kalkmadi.

Cözüm konusunda degerli önerilerinizi bekliyorum..

ip bilgilerin nedir dns dogru verdinmi exchange dns dogrumu active directory mesela sen kendi makinanda exchangeye ping atabiliyormusun

Gönderildi : 07/08/2008 16:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kendi makimandan da user in makinasindan da exchange server a ping atiyorum,ancak yinede outlook acilmiyor.

Gönderildi : 07/08/2008 19:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

onu yapmadim deneyecegim ama iki tane OST dosyasi var her ikisini de mi silecegim ?

Gönderildi : 07/08/2008 19:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

her ikisini de silin. yada iki ost dosyasını da alın bir kenara yedekleyin.

daha sonra tekrar deneyin.

ayrıca başka bir kullanıcı hesabı açarak o outlookta hesabı ekleyip Exchange servera bağlanıp bağlanmadığını da kontrol edermisiniz.

diğer bir nokta event viewerda birşeyler var mı exchange server adına?

kolay gelsin

Gönderildi : 07/08/2008 19:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Baska bir kullanici hesabi acarak sorunlu outlook hesabini ekledim exchange servera ulasiyor ve outlook sorunsuz. ost yi sildim ne yazikki sorun devam ediyor.

Gönderildi : 07/08/2008 19:45

(@cozumpark)

eğer çok büyük bir sorun teşkil etmeyecek ise kullanıcı hesabını silin tekrar oluşturun.

kolay gelsin

Gönderildi : 07/08/2008 19:47

(@Anonim)

Merhaba ;

Hatta daha garanti olsun dıyorsanız  yenı bır profıle olusturup Outlook da tanımalanayam account u  onda  tanımlayabılırsınız çok sefer ımdadıma yetısmıstı yenı profıl 🙂

Teşekkürler.

eğer çok büyük bir sorun teşkil etmeyecek ise kullanıcı hesabını silin tekrar oluşturun.

kolay gelsin

Gönderildi : 07/08/2008 20:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ilgin icin cok tesekkürler..Son care olarak yapacagim sey sanirim o olacak ama yinede anlamak istedim bu hatanin neden kaynaklandigini..

Gönderildi : 07/08/2008 20:21

(@Anonim)

Merhaba ;

Son care dıyınce ıcıme  karartı dustu ama  oyle  bır  durum degıl bence yanı nihayetınde  maillerden ımzasına  kurallarına  kadar  herseyı  export  edıp  yenı  profıle  ımport edebılırsın.

Teşekkürler.

Ilgin icin cok tesekkürler..Son care olarak yapacagim sey sanirim o olacak ama yinede anlamak istedim bu hatanin neden kaynaklandigini..

Gönderildi : 07/08/2008 20:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Dogru söylüyorsun ama yinede sorunun nedeni ni anlayamadigim icin biraz karamsarlastim..:)

Gönderildi : 08/08/2008 12:40

(@cozumpark)

peki eventlarda bu durumla ilgili birşey yok mu iyicene incelediniz mi?

Gönderildi : 08/08/2008 13:32

(@EnginIRMAK)
Gönderiler: 37
Trusted Member

ben diyorum ki,

önce profilleri silin outlook dan, sonra tüm OST leri bi kenara yedekleyin...
Outlook u açın, hesabı baştan kurun...

birde o hesabın Exchange adres defterinde görünebilir olduğundan da emin olun. belki ondan dolayı da bi saçmalık yapıyor olabilir...

Gönderildi : 08/08/2008 15:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Event log larda birsey yok inceledim. Diger önerinize gelince profili sildim outlook tan ost leri yedekledim ve baska bir computer da sorunlu kullanici hesabiyla login oldum hersey normal calisiyor ancak kullanicinin kendi pc sinde outlook calismiyor tuhaf olan bu office tekrar kurmama karsin..  isin bu kismini cözemedim. Kullanici sirket icinde degil,sirket disinda calisan biri. laptopunu getirecek ve accountu nu tekrar olusturup domain e join yapcam..Sanirim kullanici kendi pc sinde sacma birseyler yapti. :))

Gönderildi : 08/08/2008 16:50

Paylaş: