Forum

exchange server dış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server dış ip yönlendirme hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar ben şirketimize bir türlü entegre edemediğim exchgan ce server üzerinde sizlerle bazı bilgi paylaşımına girmek istemekteyim.

isp tarafından dış modem ip me yönlendirmeleri tanımladılar. tanımlamadan sonra 48 saat geçmesi gerekli dns kayıtları için dediler. bu süreç geçmesine rağmen ;

1-) mail uzantıma ping attığımda ( cmd , ping , mail.xxx.com ) şeklinde bazen dış ip adresimi sorguluyor , çoğu zaman ise ana bilgisayar bulunamadı hatası vermekte.

2-) dış maillere gönderdiğim maillerim bazen blacklist e düşüyor. ttnet üzerinden bunu kullanan nasıl kullanıyor. smarthost hizmeti satın aldım ama bir türlü dns kayıtlarımın sağlıklı gelmemesinden dolayı entegre edemedim

3-) mail box larıma mailler tam olarak gelmemekte. bunu ise normal mail sağlayıcımıza maillerimisi tekrar kendilerine almalarını istediğimde gördük. 1 gün önce gelmesi gereken mail exchange varken gelmemiş ama isp üzerie alınca gelmişti.

bu sorunlarımı aşmama yardımcı olurmusunuz. 

Gönderildi : 23/07/2012 15:03

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Benim size önerim ADSL değiştirmeniz yönündedir. ADSL ile Exchange işi sağlıklı asla yürümez.

Ayrıca Hakan hocamın güzel bir makalesi var konu  hakkında.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/15/exchange-server-2007-ve-2010-_3101_nternal-ve-external-relay.aspx

Gönderildi : 23/07/2012 15:50

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member
Konu başlatıcı

peki ADSL yerine ne önerirsiniz , makaleyi inceledim ama bununla ilgili bir bilgilendirme yazısı bulamadım açıkcası.

Gönderildi : 23/07/2012 17:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

G shdsl hat alıp Exchange bu hat üzerinden konfigure etmek daha mantıklı. Special IP ile Blacklist sorunuda yaşamazsınız. Borusan SuperOnline vb. firmalar bu konuda destek veriyor.

Gönderildi : 23/07/2012 17:42

Paylaş: