Forum

Exchange 2010 RBAC

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 RBAC

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@UlasBayir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni bir Exchange 2010 SP1 kurdum ve RBAC kullanarak yönetimi help desk ile uğraşan bir arkadaşıma aktarıcam fakat reset password rolünü göremiyorum. bununla ilgili internet üzerinden biraz google yaptım fakat reset password rolünü eklemek ile ilgili kayda değer birşey bulamadım. bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar..

Ulaş Bayır 

Gönderildi : 25/06/2012 17:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yanlış hatırlamıyorsam RBAC ile bunu yapamıyoruz (detaylı test etmedim), password reset işlemi Active Directory tabanlı bir işlem olduğu için AD üzerinden o kişi için delegasyon yapabilirsiniz. Domain seviyesinde Reset user passwords yetkisini delege edebilirsiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 26/06/2012 12:29

(@UlasBayir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam cevap için teşekür ederim. fakat hali hazırda bunun yapılmışı var /ecp üzerinden tüm organizasyonu yönetebiliyor. password resetleyebiliyor, yeni kullanıcı açabiliyor, dağıtım gruplarını düzenleyebiliyor. 
http://exclusivelyexchange.com/rbac-exchange-2010/   bu linkte role type lar arasında reset password ü görebiliyorum. aynı şekilde kurulu olan serverda da görebiliyorum reset password role type'ını... fakat kendi kurduğum exchange 2010 SP2 içerisinde sadece reset password role type'ını göremiyorum ve bununla ilgili nasıl ekleyeceğime dair açıklayıcı bir dökümanda bulamadım. 

AD delegate control ile alternatif olarak yapılabilir fakat eski yapıda kullanılan bu özelliği aynen kullanmak istiyorlar..  

Gönderildi : 26/06/2012 13:27

(@UlasBayir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki link te reset password role type'ını görebiliyorum. Exchange 2010 SP2 ve SP1 li sunucularımda bu role type gözükmüyor. 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd351125

Gönderildi : 27/06/2012 21:17

Paylaş: