Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 Recovery Mailbox

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

3. Party bir backup yazılımı kullanıyorum ve exchange backuplarınıda bu program aracılığıyla alıyorum.Daha önce hiç exchange restore işlemi yapmadım.Site üzerinde konuyla alakalı bir makale vardı.O makaleden yola çıkarak database farklı bir lokasyona restore ettim.Şimdi exchange altında restore database oluşturucam.Yalnız şöyle bir sorum olacak.Makalede DB ilk kez oluşturulduğu için şöyle bir komut kullanılmış

New-MailboxDatabase -Name “RDB01” -Server EXC14 –EDBFilePath “G:\GERIYUKLE\E_\DB01\DB01.edb” -Logfolderpath “G:\GERIYUKLE\E_\DB01”-Recovery

Bu komutta database farklı lokasyona restore edilen db ye bağlanmış.İlk kez db oluştururken bu komutun kullanılmasında bir sorun yok.Yalnız ben mesela bu şekilde oluşturdum ve aradan belli bir süre geçti ve tekrar bir restore yapmam gerekti.Ben zaten bir RDB oluşturmuştum.Varolan RDB üzerine farklı lokasyondaki restore edilmiş db nasıl bi komut kullanarak bağlayabilirim.Yoksa her seferinde yukarıdaki komutumu kullanmam gerek.Birde ek olarak benim 3 db im var.A B ve C databaselerini ayırı ayrı restore ederken tek bir RDB bağlayabilrmiyim? 

Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 09/05/2012 15:07

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

RDB' nin kullanım amacı bu değildir. Bütün bir şekilde Database geri dönmek için değil, içinde bulunan bir nesneyi geri getirmek için tercih edilir.

Aşağıda ki makaleleri incelemenizi öneriyorum.

Data Protection Manager 2010 ile Exchange Server 2010 Üzerinde Tek Bir Mail Kutusunun Geri Dönülmesi

System Center Yönetim ailesi içinde barınan Data Protection Manager 2010 yazılımı, koruma altına almış olduğu mail sunucusun, veri tabanı içinde barınan bir mailbox’i, mailbox içinde bulunan bir klasörü ve bir iletiyi tek başına geri getirebilme yeteneğine sahiptir. DPM 2010 yazılımının bu yeteneği tamamen mail sunucumuza bağımlı olarak ...
Mesaj gönderilen: Microsoft System Center Yönetim Ailesi (Weblog) Gönderen : Fatih KARAALIOGLU Gönderme zamanı : Haziran 7, 2010
  • Exchange Server 2010 Recovery Database Kullanımı

Exchange Serverın bundan önceki sürümlerinde Recovery Storage Group’lar mevcuttu. Ancak Exchange Server 2010 ile bu da değişti ve yerine Recovery Database yapısı geldi. Aslında çalışma mantalitesi açısından bakılırsa birbiri ile aynı diyebiliriz. Kısaca Reovery Database yapısından bahsetmek gerekirse ; özel bir veritabanıdır ve restore edilmiş ...
    Mesaj gönderilen: Exchange Server (Weblog) Gönderen : Mumin CICEK Gönderme zamanı : Temmuz 25, 2010
  •  
    Gönderildi : 09/05/2012 18:00

(@erhankarahan)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

Merhaba;

Konu başlığında belirtmiştim ama içerikte bilgi vermemişim.Bende zaten bu dbler içindeki mailbox lardan geri dönmek istiyorum.Komple database değilde database  içindeki bir mailboxtan geri dönücem.Makaleyi daha öncede okudum ama dediğim gibi rdb ilk kez oluşturduktan sonra belli bi zaman sonra başka bir mailboxtan daha dönmem gerekti ozaman yine aynı komutumu kullanmam gerek.Ozaman bir rdb zaten olacak.Ozaman var olan rdb yi nasıl göstericem.

Gönderildi : 09/05/2012 18:43

(@fatihkaraalioglu)
    Illustrious Member

Merhaba;

Sahip olduğunuz RDB' nin üzerine ihtiyaç duymuş olduğunuz yedeği geri dönersiniz ve bu RDB içinden ILR yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 16/05/2012 13:10

(@erhankarahan)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

Evet anladım  FAtih bey.Sonucta RDB aktif bir DB değil direkt RDB içine Backuptan dönüp ordan istenilen mailboxları aktif Db lerime restore edebilirim.

Cevap için teşekkürler...

Gönderildi : 16/05/2012 14:25

(@fatihkaraalioglu)
    Illustrious Member

R/E.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 16/05/2012 14:35

Paylaş: