Forum

Exchange Management...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Management Shell Sertifika komut hatası

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar exchnage için sertifika almak istediğimde bu hatayı alıyorum nerede yanlış yapıyorum acaba

Yazdığım komut ise şöle :

New-ExchangeCertificate -GenerateRequest domainname mail.sistemmuhendisim.com,autodiscover.sistemmuhendisim.com,adc,adc.sistemmuhendisim.com,internal.sistemmuhendisim.com -friendlyName mail.sistemmuhendisim.com -privatekeyexportable:$true -path c:\cert_myserver.txt

bilgisayar adım :adc dir   domain ise sistemmuhendisim.com

Herkese teşekkürler şimdiden

Gönderildi : 02/05/2012 18:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange 2010 üzerinde mi yapıyorsunuz bu işlemi?

Exchange 2010 üzerinde EMC üzerinden yapabilirsiniz bu işlemi. 

Gönderildi : 02/05/2012 18:36

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba , Mümin hocam'a ek olarak link gönderiyorum. ,

Exchange 2010 sertifika işlemi- http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/11/22/exchange-2010-sertifika-olu-turma.aspx

Sanırım parametreyi eksik yazmışsınız.Bu şekilde deneyin.

New-ExchangeCertificate -GenerateRequest -domainname mail.sistemmuhendisim.com,autodiscover.sistemmuhendisim.com,adc,adc.sistemmuhendisim.com,internal.sistemmuhendisim.com -friendlyName mail.sistemmuhendisim.com -privatekeyexportable:$true -path c:\cert_myserver.txt

Bu arada Mümin hocam saygılar 🙂

Gönderildi : 02/05/2012 18:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Exchnage 2010 üzerinde exchnage management shell kullanarak yapıyorum  ama bu hatayı veriyor

Gönderildi : 02/05/2012 18:54

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Acaba hatada ne yazdığına hiç bakıyor musunuz?

Dikkat ediyorum sizden bu tür çok soru geliyor. Aslında bu bir sistemsel sorun değil, hataya bakmadan, anlamadan buraya copy past yapmanız forum kirliliği oluşturuyor, bu sorularınızın ne size ne bize ne de forumda ki diğer ziyaretçilere hiçbir faydası bulnmuyor.

kusura bakmayın ama bunu yazmak zorundaydım. 

aldığınız hatada "domainname" diye bir argüment bulunamadığını söylüyor çünkü başına tire yani (-) işareti koymamışsınız. -domainname olacak. 

Sizden bundan sonrası için ricam lütfen artık sorularınızı süzüp de buraya aktarın. 

Gönderildi : 02/05/2012 19:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Maalesef aynı hatayı alıyorum 🙁

Gönderildi : 02/05/2012 19:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bugra  bey teşekkür ederim eleştiriniz için ama o hatayı anlamadığım için yazdım maalesef sizler kadar kolay anlıyamıyorum ve bu konuda eğitim almadım ve doğal olarak bazı ayrıntıları anlamıyorum nasıl yapıldığını bilmiyorum çözümparktan yararlanmak için bilmek mi gerek bende bunu anlamıyorum ve yazdığım komut arkadaş düzeltti yine olmadı dediğiniz gibi domainname önünde - işareti var yazdığım komutda da görülüyor yanlış yeremi bakıyorum

Gönderildi : 02/05/2012 19:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

yazdığınız komutta domainname önünde - işareti yok resimde görülüyor.

aşağıda ki siteden sertifika request ini oluşturun ve kopyalayıp exchange management shell e yapıştırın sorun yaşamazsınız.

https://www.digicert.com/easy-csr/exchange2010.htm

ya da hiç bunlarla uğraşmadan yukarıda arkadaşların linkini verdiği makalemden console üzerinden yapın. 

Gönderildi : 02/05/2012 20:20

Paylaş: