Forum

exc 2007 public fol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exc 2007 public folder send as yetkisi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@HarunYILDIRIM)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, bir public folder oluşturdum, bir grubada send as yetkisi verdim, ve kendimede bireysell olarak ekledim oraya. gruptaki bir kişi hariç ve ben send as olarak gönderim yapamıyorum aşağıdaki hatayı alıyorum. yardımlarınızı rica ederim,,

"İzni olmadan başka bir gönderenin adına göndermeye çalıştığınız için bu iletiyi göndermenize izin verilmiyor"

Gönderildi : 27/03/2012 16:20

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

Set-Mailbox "mailbox adı" -GrantSendOnBehalfTo "adınız"

komutunu deneyin.

Gönderildi : 27/03/2012 16:40

(@HarunYILDIRIM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba, biz bir kişinin maili adına değilde puclih folder üzerinden yapıyoruz. değişen birşey olur mu?

Gönderildi : 27/03/2012 16:43

(@efesulukcu)
Noble Member

önce kendinizde deneyin, sorun olmazsa diğerlerini security group ile yapabilirsiniz.

Gönderildi : 27/03/2012 16:45

(@HarunYILDIRIM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

iki kullanıcı arasında oluyor ama bi public folder üzerinde olmuyor. diğerleri kullanabilir gruptan bir kişi ve harici eklenen ben neden dahil olamıyorum?

Gönderildi : 27/03/2012 16:57

(@efesulukcu)
Noble Member

Get-ADpermission -Identity  "mailbox adı" | fl

deneyip sonucuna bakın, siz veya diğer kullanıcı burda yoksa sorun budur

Gönderildi : 27/03/2012 17:04

(@HarunYILDIRIM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

başka bir folder da çok rahat gönderme yapabiliryorum ama bunda olmuyor. from kısmına deneme yazıp ctrl +k yaptığımda bu folderın çıkması gerekirken çıkmıyor? sizce nasıl birşey olabilir?

Gönderildi : 27/03/2012 17:48

(@HarunYILDIRIM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar, yukarıdaki folderın gözükmeme nedeni ismini yazdığımızda duyuru ctrl + k yaptığımızda çıkması gerekirken çıkmıyor show more yapıp oradan public folderlar seçilince gözüküyor. 3-4 gün açılan mail adresine baktığımda ise yine aynı şekil çıkmadı. all user yaptığımda çıkıyor. ne gibi bir sorun olabilir ki? daha öncede normal çalışıyordu.

webmailde normak olarak çalışıyor kullanıcı isimleri geliyor ama outlook 2007 de gelmiyor yeni açılanlar ( 3-4günlük ) oab ile alakalı birşey olabilir mi? tam bilgim olmadığı için rastgele birşey yapmak istemiyorum.

teşekkürler

Gönderildi : 30/03/2012 19:49

Paylaş: