Forum

server activesync h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server activesync hatası exchange 2003

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@erdiyilmaz)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Sistemimde exchange 6.5 service pack 2 yüklü.Bir kaç hafta önce sistemde iphone üzerinden mail kullanmaları için imap servisini aktif ettim ve iphonelar üzerinde gerekli tanımlamayı ve exchange üzerindeki yapılandırma içinde sitenizden gerekli araştırmayı yapıp uyguladım.Herhangi bir soru çıkmadı ancak son 4 gündür söyle bir sorunum var.Gündüzeri sistem sorunsuz çalışıyor ne zaman mesai bitti iphone kullanıcıları evlerine gittiklerinde vpn ile mailleri ulasmaya calıstıklarında aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum ve çok fazla oturum açma talebi yolladıklarından mailler kullanılamaz hale geliyor ve benimde exchange information store ı resetlenmem gerekiyor sonra sistem düzeliyor.Event lere düşen hata aşağıdaki gibi..

Source : Server ActiveSync

Eventid : 3005  

<User> Unexpected Exchange mailbox Server error: Server: [server.name] User: [iphone kullanıcısı mail adresi ] HTTP status code: [503]. Verify that the Exchange mailbox Server is working correctly..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 27/02/2012 13:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

kullanıcılar dışarıdan erişemiyor olabilirler. firewall üzerindeki ayarlarınızı kontrol edermisiniz. portlar açık mı? 

Gönderildi : 27/02/2012 19:51

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

firewall üzerinde imap portu açık gerekli yönlendirmesi tamam vpn ile bağlandıkları için vpn portları da açık..ve ofis dışında iphone kullanıcıları vpn yaptıklarında dosyalara erişim sağlanıyor..sadece exchange üzerinde böyle bir hata veriyor.

Gönderildi : 27/02/2012 20:09

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorununum hala devam ediyor.Firewall üzerinde Ras vpn portları açık pop3 smtp rpc imap ssl tüm portlar açık durumda ama hala çözemedim..

Gönderildi : 07/03/2012 20:08

(@ugursarigol)
Gönderiler: 9
Active Member

Aynı durum bende de var ve gözlemlediğim kadarıyla bu durum iOS 5'e geçtikten sonra oluşmaya başladı.

iOS 4.3 sürümüne kadar sorunsuzdu. 

Gönderildi : 04/04/2012 20:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/219163.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/189255.aspx, bunları inceler misiniz?

Gönderildi : 04/04/2012 20:35

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Linkteki işlemleri tekrar yaptım kontrol ettim ama sonuç yine aynı.Sanırım diğer arkadaşımın dediği gibi İOS 5 tüm versionlarım o yüzden bu hata devam ediyor..Sanırım kendi sistemimi upgrade etmek zorunda kalıcam.

Gönderildi : 05/04/2012 17:46

(@erdiyilmaz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemi 2008 ve exchange 2010 upgrade ettim sorunum kalmadı.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Sanırım sorun iphoneların ios 5 e geçmesinden kaynaklanıyor.

Gönderildi : 10/04/2012 19:50

Paylaş: