Forum

Exchange Internet M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Internet Mail SMTP Connector hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

resimdeki alandan bahsediyorum, belki cevaplamak adına yardımcı olabilir.

Gönderildi : 08/02/2012 23:49

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sizin ISP den aldiginiz hizmetin adi ETRN dir. Yani Extended Turn. Bu hizmeti exchange 2003 ayari o sekildedir gosterdiginiz yere bu hizmeti aldiginiz ISP nin ipsi girilmesi gerekirki dogru 🙂

Gönderildi : 09/02/2012 00:25

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

ETRN hizmet nedir hocam, ben sadece mail çekiyorum ISP'den mailleri kendi sunucum üzerinden çıkarıyorum ISP üzerinde değil.

buraya yazılan IP gereksiz bir ayar gibi duruyor.

Gönderildi : 09/02/2012 00:51

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

sorum hakkında doyurucu bir cevap rica ediyorum.

Gönderildi : 09/02/2012 15:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Siz buraya etrn ipsini girdiğinizden, belli bir ara ile ISPden mailler alınıyor. Etrn hizmetini kullanmanızdaki amaç is, exchange server down oldugu durumda mailler ısp üzerinde birikir. Bu hizmeti kullanmadıınızı varsayarsak, mail server down oldugunda size gelen e-mailler reject edilecek yani size ulaşmayacaktır.

Detay, Etrn nedir? http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=73&kelime=ETRN

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/02/2012 15:39

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Vakti zamanında böyle bir ETRN hizmeti alınmış olabilir fakat şu anda sadece EXCH. pop3 connector olarak çalışıyorum direk mailleri exch üzerine almıyorum. Şu anda exch. down olsa dahi pop3 conn. ile mail çekemeyeceğimde mailler yine hosting firmasında birikecek ve ayağa kalkınca mailler tekrar çekilip kullanıcılara iletilecek. 

Benim buraya DO NOT SEND ETRN/TURN seçeneğini işaretleyerek bu olayı iptal etmem bir soruna sebebiyet vermez gibi duruyor.Ne dersiniz?  

Gönderildi : 12/02/2012 19:46

Paylaş: