Forum

Exchange 2010 da ot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 da otomatik imza

12 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,020 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ben kullanıcılar imzalarını otomatik olarak değiştirmemesi için Disclaimer Uygulamasını aktif hale getirdim. Burada size sormak istediğim 2 soru var. Daha önce mutlaka böyle isteklere sahit olmuşsunuzdur.

1. Kullanıcı bazlı imza uygulayabiliyor muyuz? Yani ahmet mehmet veli bu Disclaimer uygulamasını kullansın sinan metin kullanamasın gibi...

2. Disclaimer Uygulaması uygulamada reply veya forward ettiğimizde mailin en alt bölümüne ekliyor imzayı bunu yazımızın sonuna nasıl getirebiliriz?

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 10/01/2012 11:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Transport rules ile yapılan bir işlem ancak kullanıcı bazlı direk uygulanamıyor diye biliyorum. yapılabilir belki ama kuralları tek tek yazmak durumunda kalabilirsiniz. bu da çok fazla sayıda rule anlamına geliyor.

bildiğim kadarıyla yine direk o an yazılan mailin altına atılamıyor. (fatih karaalioğlu bir ara yaptığını söylemişti, eğer postu görürse cevap verecektir) 

Gönderildi : 10/01/2012 12:10

(@mesutguven)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba,

Disclaimer konusunda bu makale size yardımcı olacaktır.

Kullanıcı, Grup ve Şirket bazlı imza şablonu oluşturabilirsiniz. Kısaca özetlersek;

Bir grup oluşturup tüm personeli veya belirli kişileri bu grubun üyeleri yapabilirsiniz. Böylelikle imza için hazırladığımız şablonda kimden kime olan kısımda bunu belirleyebilirsiniz.

Eğer bir yada birkaç kişiden gönderilecek bir şablon kullanacaksanız,
Conditions altında from people seçerek üyeleri belirlersiniz.

Oluşturduğunuz grubun tüm üyeleri için şablon kullanacaksanız,
from a member of distribution list seçeneğini seçip oluşturduğunuz grubu eklersiniz.

sent to users that are inside or outside the organization or partners

bu kısımda imzanın şirket içine mi, dışına mı uygulanacağını belirleyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/01/2012 12:20

(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam,

Bende mümin hocamın makalesinden esinlenerek yaptım zaten. Aynı makalesinde dediği gibi çıkıyor.

----

----

Mumin hocam umarım görür ozaman:) Fatih hocama sevgiler... 

Gönderildi : 10/01/2012 12:22

(@MucahitYASAR)
Gönderiler: 34
Trusted Member

Merhaba Arkadaşlar,

Ben kullanıcılar imzalarını otomatik olarak değiştirmemesi için Disclaimer Uygulamasını aktif hale getirdim. Burada size sormak istediğim 2 soru var. Daha önce mutlaka böyle isteklere sahit olmuşsunuzdur.

1. Kullanıcı bazlı imza uygulayabiliyor muyuz? Yani ahmet mehmet veli bu Disclaimer uygulamasını kullansın sinan metin kullanamasın gibi...

2. Disclaimer Uygulaması uygulamada reply veya forward ettiğimizde mailin en alt bölümüne ekliyor imzayı bunu yazımızın sonuna nasıl getirebiliriz?

Teşekkür ederim. 

Konu hakkında bir çözüm varmıdır. oluşturduğumuz imza RE ve FW de mailin en altına gidiyor tekrar.

Gönderildi : 20/11/2014 13:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

disclaimeri kuralı oluştururken disclaimer icerisindeki kelimeler geciyorsa ekleme  seklinde bir secenek var diye hatırlıyorum

Gönderildi : 20/11/2014 13:36

(@okanerin)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Merhaba,

3.Party bir uygulama olmadan her reply yapılan mail'in altına değil en alt' a eklemesi sorunu devam edecektir diye düşünüyorum.

Bir ara ben de araştırmıştım ancak istediğimiz sonuçları alamadık ve bir ürün ile bu problemi çözdük.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 20/11/2014 17:19

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member

çözüm için kullandığınız ürün nedir acaba ?

Gönderildi : 10/02/2015 16:10

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Mesaın altına gelmiyor, ben exc. 2013 de şu şekilde kullanıyorum;

rule kullanarak, konu satırında FW: ve RW: kelimelerini içeriyorsa disclaimer ekleme diyeceksiniz.

Gönderildi : 10/02/2015 17:21

(@MucahitYASAR)
Gönderiler: 34
Trusted Member

code two exchange pro rule kullana bilirsiniz. ben bu sorunu bu şekilde aştım.

Gönderildi : 11/02/2015 13:39

(@yalcinasig)
Gönderiler: 118
Estimable Member

işlemi nasıl yapacağımızı açıklarsan memnun olurum. exchange 2010 kullanıyorum.

Gönderildi : 16/03/2015 17:45

Paylaş: