Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] OWA sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
776 Görüntüleme
(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Dün sertifikaları biraz fazla kurcaladım sanırım bugün owa yı açtığımda login ekranı geliyor kullanıcı adı şifre doğru yazıyorum beyaz ekrana yönlendirip kalıyor internet explorer ile açtğımda ise 500 iç sunucu hatası veriyor. Görmek isteyenlere

https://mail.velutsan.com.tr

velutsan.local\deneme

Cozumpark2

Gönderildi : 25/11/2011 16:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2011/03/05/exchange-2010-sp1-de-virtual-directory-s-f-rlama-nas-l-yap-l-r.aspx  inceleyiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2011 17:41

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey,

Virtual directory resetledim iis restart yaptım ama halen aynı sorun devam ediyor.

Gönderildi : 25/11/2011 18:21

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Rıza bey,

Virtual directory resetledim iis restart yaptım ama halen aynı sorun devam ediyor.

Services.msc Den Microsoft Exchange Servislerine Bakarmısın Durmuş Olan Bir Servis Varmı Eğer Gerekirse Bağlanıp Bakabilirim Özelden Mesaj Atarsın. 

Gönderildi : 25/11/2011 18:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Exchange servislerini yeniden başlatabilirmisiniz? Mümkünse makineye restart edin.Bu şekilde bakalım dğeişiklik olacakmı?Bu durumda değişen bir işlem olmazsa loglarda bir bilgi varmı bununla ilgili olarak buna göz atınız.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2011 18:31

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey, Rıza bey ilginize çok teşekkür ederim;

services.msc den Microsoft Exchange servislerine baktığımda form based authentication servisinin durmuş olduğunu gördüm servisi başlatınca sorun düzeldi sağolun

İyi çalışmalar

Gönderildi : 25/11/2011 18:37

(@serkantas)
Prominent Member

Şu An Baktım Ben Explorer'den Erişmek için 

Active Directory kaynağına erişemedi. Bunun nedeni Active Directory nesnesinin olmaması veya nesnenin bozulmuş olması ya da nesne için yeterli erişim izinlerine sahip olmamanız olabilir.

Bu Hata Geldi Sorunu Çözmek Adına Güzel Bir Gelişme Bu Ama Sunucunun Servislerini Kontrol Edermisin Şimdi Başlamayan Servisler Hangileri.

Gönderildi : 25/11/2011 18:47

(@serkantas)
Prominent Member

Serkan bey, Rıza bey ilginize çok teşekkür ederim;

services.msc den Microsoft Exchange servislerine baktığımda form based authentication servisinin durmuş olduğunu gördüm servisi başlatınca sorun düzeldi sağolun

İyi çalışmalar

Tebrikler Sorunsuz Günler Dilerim Ama O Servisin Log;'larına Bakın Önemli Bir Hatadan Dolayı Durmuş Olabilir İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 25/11/2011 18:49

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey,

Sorun çözülünce deneme kullanıcısını kaldırdım ondan veriyor o hatayı. Şimdi kullanıcıyı açtım şu şekilde deneyebilirmisiniz?

velutsan.local\serkan.tas

Deneme1

Gönderildi : 25/11/2011 18:55

(@serkantas)
Prominent Member

Serkan bey,

Sorun çözülünce deneme kullanıcısını kaldırdım ondan veriyor o hatayı. Şimdi kullanıcıyı açtım şu şekilde deneyebilirmisiniz?

velutsan.local\serkan.tas

Deneme1

Ok Süper Sorunsuz Çalışmakta Ayrıca Bu Adresi Geçici Olarak Bile Açmış Olsan Teşekkür Ederim :))) 

Gönderildi : 25/11/2011 19:03

Paylaş: