Forum

0x8004010f Hatası h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

0x8004010f Hatası hk.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
915 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Forumda daha önce  yazılan yazıları okudum. Gönder al dediğim zaman aşağıdaki hatayı alıyorum. Mail alıp göndermemde herhangi bir problem yok. Windows server 2008 üzerinde Exchange 2007 kullanıyorum. Gönder Al içerisinde Yanlızca Microsoft Exchange gelen kutusu al deyince herhangi bir hata çıkmıyor. Gönder-Al Adres defterini yükle deyince hata geliyor. Sebebi ne olabilir. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/10/2011 13:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Exchange Server üzerindeki database'lerin özelliklerinde Client Settings kısmı vardır, burada Offline Address Book alanı var. Offline Addres Book'un tanımlı olup olmadığını kontrol edermisiniz. Yoksa ekleyip Exchange servislerini yeniden başlatıp kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 25/10/2011 13:32

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/279501.aspx

İncelediniz mi?

Gönderildi : 25/10/2011 13:33

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Exchange Server üzerindeki database'lerin özelliklerinde Client Settings kısmı vardır, burada Offline Address Book alanı var. Offline Addres Book'un tanımlı olup olmadığını kontrol edermisiniz. Yoksa ekleyip Exchange servislerini yeniden başlatıp kontrol edermisiniz. 

\Default Offline Address Book  ekli hocam

Gönderildi : 02/11/2011 20:17

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

\Default Offline Address Book  ekli hocam

Gönderildi : 02/11/2011 20:18

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam, forumdaki tüm bu hata ile ilgili postları okudum ve uyguladım fakat hata almaya devam ediyorum. Çözüm için önerebileceğiz bir konu varmıdır ?

Gönderildi : 30/11/2013 20:16

(@muratkinay)
Gönderiler: 51
Trusted Member

bende bu hata ile bazı bilgisayarda zaman zaman karşılaşıyorum.

Exchange offline adress book unuzda sorun olmamasına rağmen replication yapamadığı için bu hatayı veriyor.

Çok uğraştım. Exchange ayarlarınızla hiç oynamayın derim. (çok uğraşmışlığım var.)  

Bu hata online bağlı olan , mailleri serverda tutulan kullanıcılarda oluyor.

Kesin çözüm olarak profili silip tekrar oluşturup mailleri çekmesini sağlıyorum.

sorun tekrarlamıyor. 

kolay gelsin.

Gönderildi : 10/12/2013 16:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Murat Bey'e katılıyorum

Gönderildi : 11/12/2013 12:56

Paylaş: