Forum

Exchange 2010 Dag I...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Dag Ip adress

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
302 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

dag yapısı olarak 1.nod istanbul ve  2, nod ankara

istanbul networku : 192.168.1.0

antalya networku : 192.168.2.0

arada 2 adet router var ve networkler birbirini goruyor. ben şimdi dag yapısı için ikinci bir ip segmenti kullanmaya çalıştığımda ıstanbul ve ankara birbirine ulaşamıyor router uzerindende bir sürü ayar yaptık ama değişen birşey olmadı.

sormak istediğim dag yapısı için ayrı bir network oluşturmayıp kendi iç networkumden ip adresi versem problem yaşarmıyım?

istanbul 192.168.1.80 ankarada 192.168.2.80 mesela

Gönderildi : 19/10/2011 14:27

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

2. network ü kurmak, network hattınıda failure durumunda tölere etmek için kullanılır. Eğer böyle bir imkanınız yoksa aynı network den de DAG yapabilirsiniz. Ayrı network şart değil.

Gönderildi : 19/10/2011 14:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler Buğra Hocam farklı network kullanmayı denedim ama gateway vermeden birbirlerini göremedi static route ekledim yine olmadı. dag yapısını kurarken de gateway verildiğine dair uyarı veriyor o yüzden bir sakınca olmayacaksa iç networkten kullanmak daha iyi olucak sanırım

tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 19/10/2011 14:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

buğra hocam dag networku için gateway address vermeden networkleri birbirlerine gösteremiyorum node lar uzak lokasyonda arada router var static olarak route add ile tanımladığımda da olmuyor maalesef. eğer gateway verirsem exchange dag yapısını oluştururken gateway var diye uyarı veriyor bu uyarı bir problem yaratırmı bana yoksa sadece tavsiye edilen budur diyemi uyarıyor?

Gönderildi : 19/10/2011 18:38

Paylaş: