Forum

karaliste - silme v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

karaliste - silme ve birdaha düşmeme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
496 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

www.mxtoolbox.com adresinde RATS-noPtr, UCEPROTECTL1,2,3 ler üzerinde karaliste de görünüyoruz. bunlardan RATS da silme işlemini gerçekleştiremiyorum.DNS rezerv de  yok diyor diğerleri ise paralı...yada ben beceremedim..bunlardan kendimizi nasıl temizleyeceğiz..en önemli soru ise ben bir daha karalisteye düşmemek için ne yapmalıyım..arkadaşlar forumlarda ve makalelerde arattırdım ama daha yeni kullanmaya başladık exchange yi..daha önce open mail kullanıyorduk 8080 portundan ve bu durumla ilk defa karşılaştık..

EN önemli kısmı birdaha karalisteye düşmemek için ne yapmalıyım..yani hem exchange üzerinden ne gibi ayarlar hemde sistem üzerinde ne gibi ayarlar..örneğin şuan sistemimde trendmicro kullanıyorum (lisanslı). ancak daha önceden ihtiyaç duymadığımızdan spam filter almadık..yani exchange üzerine spam filter kuracağız ne yapacağız ki bir daha karalisteye düşmeyelim..biz aynı zamanda web sayfamızı yayınlıyoruz..yani dns kaydımız tek. dışarıdan mailere ulaşılması şuan için çok önemli değil..ama içeriden bir mail hizmeti vermek zorundayım..yani kullanıcı AD olduğundan kendi şifresi ile login olunca maillerini görebilsin..bunu yapabildik..ama karalisteye düşünce bi hayli sıkıntıdayız. yardımlarınızı bekliyoruz..şimdiden teşekkürler herkese iyi çalışmalar..

Gönderildi : 30/06/2008 15:27

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Paylaş: