Forum

Exchange 2003 Pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Pop3 Hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
295 Görüntüleme
(@atufan79)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Sizden yardım isteyeceğim bir konu var arkadaşlar kullanıcılar domainde oturum açtıkları makinelerde outlook üzerinden mail alıp gönderebiliyorlar. Webmail içinde bir sorun yok. Hatta cep telefonunda pop3 hesabı oluşturup mail alıp gönderebiliyoruz. Fakat kullanıcılar laptopları ile evlerinden outlook üzerinden mail almak istiyorlar. İşte burada sıkıntı yaşıyoruz. Pop3 110 ve smtp  587 üzerinden outlookta hesap ekleyemiyoruz. Pop3 sunucusuna bağlanamıyor hatası alıyoruz.Cep telefonu ile aynı ayarlar ile sıkıntı yaşamadan mail alıp gönderiliyor. Firewall içinde ilgili portlar için ayarlar yapıldı.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 23/08/2011 23:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer Cep telefonu üzerinden pop3 bağlanabiliyorsanız sorun muhtemel merkez ve merkezdek firewall dan değildir. Ancak yinede test etmekte yarar var, örneğin telnet ile 110 portunu kontrol ettiniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2011 03:08

(@BeycanGirgin)
Gönderiler: 4
Active Member

cep telefonları ile bağlandığınız internet kaynağı eğer yerel DNS den isim çözüyorsa yani şirket içindeki kablosuz ağa bağlanıyorsa mail alışverişi yapabilmeniz doğal public DNS kayıtlarınızın tutulduğu ISP MX kayıtlarınızı doğru yapılandırmışmı kontrol etmenizde fayda var.

Eğer ISP üzeriden MX kaydı oluşturmuşsanız sorununuz üzerinde tekrar düşünebiliriz.

Gönderildi : 24/08/2011 07:45

Paylaş: