Forum

SMTP Connector Hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP Connector Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
310 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Exchange 2003 sunucu üzerinde GFI Mail Essentials çalışmakta. Bir sorundan dolayı GFI case açtım ve yeni build sürümünü yüklememi önerdiler. Bende yükledim.

Yükleme işlemi bittikten sonra mail alamamaya başladım. Sunucuyu yeniden başlattıktan sonra Exchange system manager dan herşeyin düzgün olduğunu gördüm. Mail alıp göndermeye çalıştığımda System Manager üzerindeki SMART SMTP üzerinde yeşil simgenin dışında farklı bir simge gördüm. Beklemede olan bir mail olduğunu farkettim.

Son kontrollerim sonrasında loglara düşen bir hata veya uyarı mesajı bulunmuyor.

Exchange Analyzer Tool ile bir sorun olup olmadığını denetledim bazı bilindik hatalar dışında (veritabanı aynı disk üzerinde gibi) hata vermedi. Zaten mail alış verişi de düzgün çalışıyor.

Benim öğrenmek istediğim  bu SMART SMTP dediğimiz yerde neden bekleme yaşanıyor. Bu beklemeyi en aza nasıl indirebiliriz? SMTP connector ayarlarına baktım fakat kontrol süresi göremedim.

Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/07/2011 12:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bekleme muhtemel AV veya anti spam ile ilgilidir, eğer bunlardan kaynaklı değil ise geriye bir tek DNS kalıyor, eğer siz smart host için isim kullanıyorsanız ip kullanmanızı tavsiye ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/07/2011 22:22

Paylaş: