Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 sadece bir mail adresine mail atamıyorum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@hakanozbay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Sadece bir mail adresinde bu sorun çıkıyor. Mail attıktan sonra exchange de kuyrukta bekliyor yaklasık 1 gün sonra "  Could not deliver the message in the time limit specified.  Please retry or contact your administrator." mesajı geliyor diger tüm adreslerde sorun yok hotmail veya yahoo dan bu adrese mail attığım zaman gidiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 21/07/2011 16:21

(@MustafaKaytazoglu)
Gönderiler: 42
Trusted Member

merhaba;

* bu şartlarda sorunu kendinde çok fazla aramamalısın. karşı taraf seni blackliste almış ve engellemiş olabilir. göndermek istediğin yer ile iletişim kurmaya çalış.

* o adrese kendi özelinden ( yahoo,google vs. ) adresinden mail göndermeyi denemelisin.

* ayrıca en azından bir hata mesajı düşüyor olmalı, bunu bizimle paylaşmalasın ki farklı çözüm önerileri oluşabilsin. loglarını kontrol et.

Gönderildi : 21/07/2011 17:28

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Tek Domain Olduğu İçin Belirtiyorum Bunu Eğer Hotmail'e Mail Attığınızda Gereksiz Öğelere Düşmüyorsa O Zaman Sorun Karşıdadır www.mxtoolbox.com Dan da Sen Yine Bi Black list Check Yap Eğer Karşı Taraftaki Firewall session Sayısına Göre Kısıtlama Yaptıysa Senin Mail Server'in 2003 Oladuğu İçin Session Sayısı Konusunda Anlaşmazlık Yaşıyorda Olabilir Ya O Kadar Çok Sebebi Varki Sen Bunlara Bir Bak Olmadı Bağlanır Bakarız :))

Gönderildi : 22/07/2011 22:34

(@hakanozbay)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Black listi kontrol ettim karşı taraf ve ben listede değiliz. Kendi özel adreslerimden mail attığımda gidiyor.   Exchange de mail kuyrukta beklerken mail işaretlenince alt tarafta "an smtp protocol error occurred" hatası çıkıyor. İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2011 12:10

(@MustafaKaytazoglu)
Gönderiler: 42
Trusted Member

merhaba;

http://support.microsoft.com/kb/895853

bu link içinde belki sorununuzun çözümü olabilir. inceleyebilir misin_? 

Gönderildi : 26/07/2011 19:05

Paylaş: