aynı kullanıcının b...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

aynı kullanıcının başka bir mailbox hesabından mail atması  

  RSS
cihan acikgoz
(@cihanacikgoz)
Üye

Merhaba,


exchange 2010 sp1 kullanıyorum. Aynı kullanıcının kendi outlook'undan başka bir mail adresiyle mail atmasını nasıl sağlayabilirim.


Teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 01/06/2011 13:59
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Gerekli mailboxa aşağıdaki resimdeki gibi send as izni vererek başkası tarafından mail gönderilmesini sağlayabilrisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 14:09
cihan acikgoz
(@cihanacikgoz)
Üye

Rıza Bey merhaba,


Bu ayarlamayı yaptım. Outlook 2010 üzerinde folder permission'dan owner yetkileri de verdim. Bunu yaptıktan sonra mail attırabildim ancak aradan belli bir süre geçtikten sonra "İzni olmadan bu gönderenin adına ileti gönderemezsiniz. Lütfen doğru gönderen adına ileti gönderdiğinizden emin olun veya gereken izni isteyin. Sorun devam ederse, lütfen yardım masanıza başvurun." hatası alıyorum halbuki full yetki var hesapta.


Bir de şunu fark ettim kullanıcının outlook'unda To ya tıkladığımda oluşturduğum yeni kullanıcı Global adress listesinde gözüküyordu ve  mail atabiliyordu; şimdi atamıyor ve tekrar To ya tıkladığımda bu sefer o oluşturduğum yeni kullanıcı gözükmüyor. Global Adress list senkronizasyonu ile ilgili bir problem mi var acaba.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 14:23
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

O kullanıcının mailboxı exchange üzerinde duruyormu?Durduk yerde gal üzerinden yok olmaması lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 14:28
cihan acikgoz
(@cihanacikgoz)
Üye

evet duruyor. Ben de anlamadım. Gal üzerinde duran bir hesap daha sonra nasıl oluyor da gözükmüyor anlamadım. Bence belli bir süre sonra da mail gönderememesinin sorunu da bu bence. Tüm yetkiler olduğu halde yetki yokmuş gibi davranıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 14:37
cihan acikgoz
(@cihanacikgoz)
Üye

Rıza Bey ben durumu şimdi size daha net izah ediyim. Şimdi test adında yeni bir kullanıcı ve test.x.com diye de bir mailbox açtım. Administrator ile oturum açtığım serverlardaki outlookun bir tanesinde admin yetkisi olmayan herhangi bir kullanıcının profilini tanımlayıp To kısmına tıkladığımda test kullanıcısı geliyor. Yani gal hemen senkronize olmuş gözüküyor. Fakat kullanıcının outlook'unda download adress book yapmama rağmen test kullanıcısı To kısmına gelmiyor. Halbuki hata vemeden tamamlıyor processi. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 15:01
Paylaş: