Forum

exchange 2010 25 po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 25 port sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@omermeryan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange 2010 kullanmaktayim. Pop3 tanimlayarak outlookta sirket ici exchange olarak ya da owa uzerinden mail alisverisinde sorunum yok.
Mail gondermede sorunum oldugu icin birkac denemeden sonra exchange powershell uzerinden komutla (set-sendconnector......) 25 portunu 587 portuna yonlendirdim. Su an 587 portu kullanan mail adresleriyle haberlesebiliyorum.
hotmail yahoo gmail vb adreslerden mail alabiliyorum ancak mail gonderemiyorum. Sanirim hala 25 portunu kullaniyorlar.

Sorunun ne oldugu konusunda yardimci olur musunuz

Yapilan islem yanlis mi sendconnectoru eski 25 portuna alip 2. Bir 587 tanimlamasi yapilabilir mi (send connector degistirmeden once telnet 25 portuna cevap veriyordu
Yada sorunu baska yerde mi aramaliyim.

Saygilar

Gönderildi : 01/06/2011 01:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba, 25 portunu kullanmamak veya başka bir porta yönlendirmek gibi bir durum olmammalı, 587 ve 25 portlarının ikisi de çalışmalı. Normalde connectorlerde 25 var zaten, dışarıdan içeriye firewallda kural yazıp 25 portundan içeri girdiğine emin ol. Problem çözülür.

Gönderildi : 01/06/2011 12:10

(@omermeryan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba, 25 portunu kullanmamak veya başka bir porta yönlendirmek gibi bir durum olmammalı, 587 ve 25 portlarının ikisi de çalışmalı. Normalde connectorlerde 25 var zaten, dışarıdan içeriye firewallda kural yazıp 25 portundan içeri girdiğine emin ol. Problem çözülür.

merhaba,

25 portunu Set-SendConnector "smtp" -port 587 olarak değiştirdiğimde mail alışverişim düzeliyor. ancak telnet 25 e  cevap vermiyor. az once Set-SendConnector "smtp" -port 25 olarak düzelttim. telnet 25 e cevap veriyor. ancak mail alışverişim durmus durumda. 

587 ye geri dondugumde queue viewer uzerindeki tüm mailler kullanıcılara ulastırılmaya baslıyor. haliyle mail alısverişim duzelmiş durumda.

25 portunu haberlestirmem için ne yapmam lazım anlamadım. yahoo ve hotmaile hala mail atamıyorum.

Gönderildi : 01/06/2011 13:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

25' e içerden telnet yapabiliyor musun, yapabiliyosan firewallda nat ta sıkıntı vardır.

Gönderildi : 02/06/2011 13:40

Paylaş: