Forum

Telekom PTR kaydı (...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telekom PTR kaydı (Reverse Dns ) Nasıl?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar telekoma ait [email protected] mail adresi

A message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[email protected]

SMTP error from remote mail server after end of data:

host mx01.turktelekom.com.tr [212.175.13.103]:

550 Denied by policy

şeklinde geri geliyor ve mail atamıyorum.

Şuan telekoma nasıl ters dns kaydı yaptırılır.Malum 444 numarasını alınca ne dediğimi anlayan yok.

Gönderildi : 30/05/2011 15:11

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Eyüp Bey,

Bu işlemler için : 444 1 444 nolu numaradan destek alabilirsiniz.

Eğer yine destek alamıyorsanız Ankara Telekom bu işlemleri yapan yer zaten onların numarasıda :Telefon : (+90) 312 555 47 62

Bu işlemini çözecektir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 30/05/2011 15:18

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Ben geçen ay [email protected] a mail atmıştım ve ilk başta yokuşa sürdüler daha sonra cevap verdiler.Başka bir mail adresinden dnsadmin olan adrese mail gönderin isterseniz. (Gmail veya hotmail gibi bir mailden) Bende dnsadmin olan maile gönderip hallettirdim çünkü. Diğer türlü telefonları arayıp sinirlerinizi zorlamayın. Gerçekten doğru dürüst anlayan yok maalesef.

Gönderildi : 30/05/2011 16:43

(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen telefondaki kişilere sanırım farklı dilde konuşuyorum ordan oraya sallıyor.

0312 li numara sistemde kayıtlı değildir şeklinde uyarı verdi.

Thunderbolt dediğin gibi gmail adresinden mail attım bakalım sonuç alabilecekmiyim.

Sinir olmaktan başka birşey değil.

Gönderildi : 01/06/2011 17:07

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

dnsadmin mailinden sonuç çıkıyor ama zaman alabilir. 444 lü numaradan tuşlama yaparken 312 ile başlamak gerekiyordu sanırım yani 0 kullanılmayacak. Telekom ile uğraşırkende ekstradan sabırlı olmak lazım maalesef. 

Gönderildi : 02/06/2011 12:41

Paylaş: