Forum

Exchange 2010 outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 outlook bağlantı sorunu.

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@ismailDemirayak)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Exchange 2010 kurulumumuz sonrası owa üzerinden mail alışverişi yapabilirken outlook (live mail) üzerinden gönderim işlemi yapamıyoruz şöyle bir hata almaktayız.

Sunucu bağlantısı başarısız oldu.

Konu 'Re: 22:44'
Sunucu: 'GERCEL.gercel.com.tr'
Windows Live Mail Hata Kimliği: 0x800CCC0E
Protokol: SMTP
Bağlantı Noktası: 25
Güvenli(SSL): Hayır
Yuva Hatası: 10060

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 18/04/2011 02:45

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

Problem muhtemelen 25. portun kapalı olmasından kaynaklanıyor. Kontrol edip bilgi verebilir misiniz?

Saygılar..

Gönderildi : 18/04/2011 04:41

(@ismailDemirayak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Murat bey 25 portumuz açık owa üzerinden mail alışverişi yapabiliyoruz live mailden mail alabilirken mail gönderemiyoruz bu hatayı veriyor.

Gönderildi : 18/04/2011 11:46

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Siz pop3 ile bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz, şirket dışından adsl üzeirnden çıkıyorsanız bağlanamamanız normal çünkü 25 portu son kullanıcı tarafında 587 olarak değiştirildi. Exchange Server'da receive connector e 587 portunu ekleyip öyle deneyin.

Gönderildi : 18/04/2011 12:12

(@ismailDemirayak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Buğra bey

Exchange Receive connectorumde 25 nolu port tanımlı bu portu 587 yaptığım zaman tüm mail alışverişim kapanıyor (OWA) yani ne alabiliyorum ne gönderebiliyorum yine exchange üzerinde portu 25'e tekrar aldıgımda mail alıp verebiliyorum.

Live Mail üzerindeki denememde ise Exchange Receive connector 25 te iken mail alabiliyorum fakat gönderemiyorum ilk mesajımdaki hatayı alıyorum connectoru 587 yaptığımda ise yine owa daki gibi hiçbir mail alışverişi yapamıyorum.

Sonuç olarak 587 portum açık fakat connectorde 25 i 587 yaptıgımda mail alışverişim tamamen kesiliyor.Sebebini bulamadım tabi haliyle yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 18/04/2011 12:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Port değişikliğinden sonra firewall tarafında port  yonlendırmelerını de  yapıyormusunuz ?

Teşekkürler.

Merhaba;

Buğra bey

Exchange Receive connectorumde 25 nolu port tanımlı bu portu 587 yaptığım zaman tüm mail alışverişim kapanıyor (OWA) yani ne alabiliyorum ne gönderebiliyorum yine exchange üzerinde portu 25'e tekrar aldıgımda mail alıp verebiliyorum.

Live Mail üzerindeki denememde ise Exchange Receive connector 25 te iken mail alabiliyorum fakat gönderemiyorum ilk mesajımdaki hatayı alıyorum connectoru 587 yaptığımda ise yine owa daki gibi hiçbir mail alışverişi yapamıyorum.

Sonuç olarak 587 portum açık fakat connectorde 25 i 587 yaptıgımda mail alışverişim tamamen kesiliyor.Sebebini bulamadım tabi haliyle yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 18/04/2011 19:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba;

Buğra bey

25 portunu 587 olarak değiştirmeyin, 587 yi 25 in altına 2. olarak ekleyin. Yani ikiside olsun.

firewall dan 25 portunun olduğu routing / nat kuralına 587 portunu da ekleyin.

Gönderildi : 18/04/2011 19:34

(@ismailDemirayak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

firewall tarafında nasıl port düzenlemesi yapacağımı bilmiyorum malesef sanırım benim ana sorunum bu düzenlemeleri yapmamak bu konuda kaynak varmı acaba veya anlatabilirmisiniz.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 18/04/2011 20:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Firewall Marka / Model bilgilerini belirtirseniz konuyla  ilgili daha  net cevaplar  alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/04/2011 21:16

Paylaş: