Forum

OWA da mail silme p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OWA da mail silme problemi

23 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,094 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

exc 2010 sp1 kurdum, mail geliyo gidiyor, owaya erişiyorum falan herşey tamam... ancak owada herhangi bir maili silmek istediğimde "Beklenmeyen bir hata oluştu ve isteğiniz işlenemedi." hatasını veriyor ve event loglara ID 108 ve ID 3  düşüyor. clientten denemedim henüz...

ÇÖZÜM :

Merhaba, sorunu buldum. sanırım bu kesin çözüm olacak.

CAS üzerindeki IIS de owanın bulunduğu (varsayılan Default Site) sitenin bindings bölümündeki "mail.srket.com" gibi sonradan eklediğiniz değerleri düzeliyor. aynı IIS de başka site de yayınlıyorsanız nasıl bir çözüm gerekir bilmiyorum....

Gönderildi : 28/03/2011 21:26

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

OWA mail şişme problemi başlığı biraz yanlış olmuş.

Sorununuza dönder isek şu belirttiklerimi uygulayıp bize sonucu bildiriniz.

IIS yönetim konsolunu açalım, Default Web Site altından owa sanal dizinine gelelim, HTTP Redirect yönlendirme bölümüne gelelim ve yönlendirme var ise iptal edelim. Daha sonrasında  Default Web Site a gelelim ve buradan OWA için bir yönlendirme yapalım.

Yönlendirme ayarınız şu şekilde olsun. Fakat herşeyden önce (ki sorunun çok büyük ihtimalle bu işlemden kaynaklandığına eminim) tüm yönlendirmeleri öncelikle bir kaldıralım. Aynı sorunların OWA için devam edip etmediğine emin olalım.

Bahsettiğim işlemleri uygulayıp geri bir bildirimde bulunur iseniz seviniriz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/03/2011 00:46

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba dediğiniz gibi yönşendirmeleri kaldırdım ama olmadı.hatta lokalden https://sunucuadı/owa ile girdiğimde de silmiyor, aynı hatayı veriyor. EventID 108 de "Outlook Web App couldn't connect Exchange Web Services due to a configuration error. Response code = "500"." dyor.

Gönderildi : 29/03/2011 02:38

(@huseyinsevin)
Prominent Member

OWA nın Exchange web servislerine erişimle ilgili bir sıkıntısı var. SP1 yükledikten sonra tüm güncellemeleri (Rollup) yaptınız mı? Yani şuan sunucunuz güncel bir durumda mı?

Ek olarak http://support.microsoft.com/kb/2249852/en-us bu linki inceleyiniz lütfen.

Gönderildi : 29/03/2011 11:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bende de benzer bir sorun var. email silmeye çalıştığımda bu hatayı veriyor.

Gönderildi : 29/03/2011 14:14

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

server update bişi çıkmayınca güncel sanıyordum. dediklerinizi yukleyip paylaşırım sonucu

tşk

Gönderildi : 29/03/2011 14:16

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Bu bir bug olup gerekli bilgiler aşağıdaki linkte mevcuttur.

Bug Info:  http://support.microsoft.com/kb/2249852
Hotfix Info:  http://support.microsoft.com/kb/981667

http://code.msdn.microsoft.com/KB981667/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=4485

Gönderildi : 29/03/2011 15:00

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hotfix de 3 tane indirilecek dosya var, bunları indiriyorum ama kurmak istediğimde sunucunuz için uygulanamaz diyor ingilizce olarak...

sistemim server 2008 r2 üzerinde exc 2010 sp1

Gönderildi : 29/03/2011 16:00

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Windows6.1-KB981667-x64.msu (Win7/Win2K8 R2)

Bunu indirmeniz gerekiyor...

Gönderildi : 29/03/2011 16:09

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

/

ben mi yanlış yapıyorum anlşamadım ki...

Gönderildi : 29/03/2011 16:17

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Onur bey bu güncelleme sunucunuzda daha önceden yüklenmiş dahi olsa böyle bir hata almamanız gerekiyor. Sunucu üzerinde çalışan bir AV programı filan yada bir HIPS türü bir program varmıdır bazı işlemleri engelleyebilecek? Sunucunuzun yeniden başlatılmayı beklemiyor olmasından emin olun aynı zamanda .NET 3.5 SP1 de bir ön koşul bu güncellemenin yüklenmesi için. Size verilen linkleri incelediniz mi?

Gönderildi : 30/03/2011 01:10

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sunucumda .NET 4 kurulu, illa 3.5 mi olması gerek acaba? ayrıca yeniden başlatma ihtiyacı da yok şuan. herhangi bir AV de yok. Linkleri inceledim, microsoftun 3 farklı bölümünden farklı dosyaları işart ediyor ama hiç biri kurulmuyor...

Gönderildi : 30/03/2011 02:23

(@huseyinsevin)
Prominent Member

.NET 3.5 Sp1 gerçi zaten yüklü olması gerekiyor çünkü Exchange 2010 gereksinimlerinden bir tanesi.

Bir şey soracağım, siz bu dosyanın uzantısını .exe olarak değiştirip bu şekilde mi yükleme işlemi deniyorsunuz?

Gönderildi : 30/03/2011 02:51

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır, orjinal uzantıları ile yüklemye çalışıyorum.

Gönderildi : 30/03/2011 03:02

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Peki neden verdiğiniz hata resminde dosya uzantısı .exe olarak gözüküyor?

64 bit işletim sistemi kullanıyorsunuz ve indirdiğiniz dosya 64 bit uyumlu bir Windows güncelleme dosyası. Böyle bir uyarı vermemesi gerekiyor. Ben aynı hatayı test sunucumda sadece ve sadece dosya uznatısını .exe ye çevirince aldım başka hiç bir hata alma isteğime bu tür bir yanıt almadım.

Sorununuzu tekrardan özetler ise sonuç itibariyle sisteminizi her ne kadar nasıl yapılandırdığınızı bilmesek te sorun için gerekli çözümler belirtilmiştir. Bu işlemleri bir şekilde uyuglamanız sorununuzu çözecektir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/03/2011 03:13

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

valla dosyayı masaüstüne kaydettiğimde zaten exe uzantılı oluyodu...

şimdi rollup 1 i kuruyorum bakalım ne olacak?

Gönderildi : 30/03/2011 03:38

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

rollup 1 ve 2 yi kurdum sorun düzelmedi, bende client acces role ü kaldrıdım, yeniden kurdum düzeldi. herkese teşekkürler...

Gönderildi : 30/03/2011 12:53

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba, düzeldi dediğim sistemi formatlayıp yeniden kurmam gerekti, ancak bu sefer yine mailleri silemiyorum 🙁 şu konunun kesin bir çözümü yok mu? yine CAS kaldırdım kurdum ama düzelmedi.

Gönderildi : 03/08/2011 19:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

birden fazla kişide mi var bu problem?

ve büyük mailleri mi silemiyorsunuz sadece yoksa her türlü mail için geçerli mi?

Gönderildi : 03/08/2011 19:46

Sayfa 1 / 2
Paylaş: