Forum

exchange 2003 owa s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 owa sorunu

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@ErtugrulYALCIN)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba! Evde vmware de yaptığım uygulamada bir sorun var...

1. Server 2003 Ent SP2

2. Client Windows XP

3. AD, DNS, IIS servisi kurulu.

4.Exchange server 2003

Standart bir şekilde sistemi kurdum sıra exchange e geldi... Exchange kurdum outlook 2003 te mail alıp gönderiyorum sorun yok. Fakat Owa ya bağlantığımda sol alt köşede sayfada hata veriyor ve gelen, giden kutusuna tıkladığımda açılmıyor mailler yüklenmiyor... Tarih ve kişilere tıkladığımda ise  sol menü görüntülenemiyor (Sayfa görüntülenemiyor).

DNS ile ilgilimi bilmiyorum ama aldığım yok 2 DNS Event

4004

The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone _msdcs.deneme.com.  This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it.  Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.

4004

The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone yalcinbilisim.com.  This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it.  Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.

Event larda DNS dışında aldığım başka hata yok.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/06/2008 20:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33007
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ie7 kullanıyorsanız eğer owa için bir yaması var yüklemeniz veya guvenlik ayarlarınızı düşürmeniz yeterli olacaktır.

dns için ise eğer çalışmasında sorun yok ise event ları önemsemeyin eğer sorun var ise öncelikle dosyalar bölümündeki dns yedekleme programı ile dns i yedekleyin ve ardından zone ları silin ve tekrar el ile oluşturun ve net logon servisini restart edin sorun düzelecektir , eğer düzelmez ise support tools u yukleyin ve

netdiag /fix komutu ile sorunu çözün. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/06/2008 04:10

(@cnone)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba

benimde owa ile ilgili problemim var  exchange servisleri tıkır tıkır çalışıyor hatta  mail trafiğide güzel işliyor fakat owa Service Unavailable  hatasını veriyor kısım kısım  bölümlerde ama refresh yaptığımda düzeliyor gibi oluyor ama gene ekranlar eksik çıkıyor  microsoft' un sitesinde okuduğum bir makalede oledb32.dll i register etmem gerektiğin  diyordu bozulmuş olabilir diye bunuda yaptım fakat olmadı  böyle bir problemle karşılaşan oldumu ?

eventloglarda owa ile ilgili bir hata yok tek aldığım hata iphone ile owa ya bağlanan kullanıclar 503 hatası veriyor

Gönderildi : 19/05/2009 02:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalr

owa dizinlerini resetleyebilirsiniz.

forum üzerinde konu ile ilgili makale mevcut makaleler bölümüne bir bakın.

kolay gelsin

Gönderildi : 19/05/2009 17:19

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

Bu makale sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum ...

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/04/21/outlook-web-access-ve-ayarlar_3101_-_3101_.aspx

Gönderildi : 14/10/2009 15:50

Paylaş: